Epic Games Store ücretsiz oyunlar için şart getirdi

tarafından
127
Epic Games Store ücretsiz oyunlar için şart getirdi

Epic Games Store ücretsiz oyunlar için oyunculara yeni bir şart getirdi. Alınan karar doğrultusunda oyunculara sunulan şart gerçekleştirilmedikçe oyunlar oynanamayacak.

Epic Games, özellikle salgın önlemleri kapsamında evde olunan şu günlerde ücretsiz oyunlarla kendini gösterdi. Haftalık olarak ücretsiz oyun paylaşımı yapılsa da bu dönemde özel oyunlar seçildi.

Epic Games Store ücretsiz oyunlar şarta bağlandı

Salgın önlemleri kapsamında evde olduğumuz günlerde, oyun oynama oranlarında büyük artış yaşandı. Ancak bu yoğun kullanımla birlikte güvenlik riskleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu konuya dikkat çekmek isteyen Epic Games, yeni bir duyuru yayınladı. Duyuruda anlatılana göre artık buradan ücretsiz oyun oynamak isteyen kullanıcılar iki aşamalı doğrulama yöntemi kullanmak zorunda olacak.

Güvenlik konusuna Epic Games ücretsiz oyunlar ile dikkat çekilmiş oldu. Bu uygulama 28 Nisan tarihinden 21 Mayıs tarihine kadar geçerli olacak. Firma oyuncuların güvenliğiyle birlikte, bazı kullanıcıların farklı farklı hesaplar açarak oyunları almasını engellemiş olacak.

epic games store ücretsiz oyunlar

Ayrıca oyun kullanımın artış yaşadığı şu günlerde oyunlar üzerinden kullanıcı bilgilerinin ele geçirilmeye çalışıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Nintendo odaklı yapılan girişimlerde 160 bin oyuncu hesabının etkilendiği bildirilmişti.

Epic Games İki aşamalı kimlik doğrulama ayarını yapmak için internet sitesi üzerinden Epic Games’e giriş yapmak gerekiyor. Hesap ayarları kısmında “Şifre ve güvenlik” kısmında alt tarafta yer alan “İki aşamalı kimlik doğrulama” seçeneği ile gerekli özelliği aktif edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı! İşte yapılan plan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.