Epic Games, ArtStation’ı Satın Aldı

epicgames artstation

Epic’in Apple ve Valve gibi şirketlere karşı yaptığı Fortnite savaşının bir parçası olarak stüdyolar gibi şeylerin satın alınmasına ve ücretlerinin ödenmesine alışkın olsak da, şirket hafta sonunu biraz daha beklenmedik bir şey satın alarak geçirdi: ArtStation, şimdiye kadar olan herkesin yapabileceği bir site.

2014’te CGHub’ın ölümünden sonra ArtStation , temelde eğlence sektöründe profesyonel olarak çalışan herkes için bir site olarak ortaya çıktı. Bu nedenle, bir sanatçı video oyunlarında çalıştıysa, ArtStation’da bir portföy tuttuğu neredeyse kesindir, bu nedenle neredeyse her Güzel Sanatlar gönderisinde siteye bir bağlantı bulunur.

Peki satış aslında ne anlama geliyor? Sanatçılar için, Epic’in başka yerlerde geliştirici dostu oranlar göz önüne alındığında beklediğiniz gibi, satıcı ücretlerinde büyük bir düşüşle sitede çok daha fazla para kazanmaya devam ediyorlar (ArtStation , insanların eğitim videoları ve fotoğraflar gibi şeyleri satabileceği ticari bir öğeye sahiptir. referans paketleri), ArtStation’ın kurum içi eğitim videoları 2021’in geri kalanında da ücretsiz olacak.

Epic için, sitenin popülerliğinden ve yapısından çok daha fazla Unreal Engine ile ilgili şeyler yapmak için yararlanacaklar, oysa diğer herkes için ArtStation bağımsız markalı bir platform olarak çalışmaya devam edecek, yani çoğu sanatçı için sitenin görünümü ve işlevi, en azından şimdilik tamamen aynı kalacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası