Reklam

Reklam

Minecraft

En Yararlı Minecraft Konsol Komutları ve Nasıl Kullanılır?

Minecraft tamamen özgürlük ve yaratıcılıkla ilgilidir, bu yüzden biraz hile yapmanın zararı olmaz. Oyunu PC’de çalıştırıyorsanız, oyunu istediğiniz gibi ayarlamak için oynayabileceğiniz bir sürü kullanışlı konsol komutu vardır.

Çoğu oyun için hileler büyük ölçüde geçmişte kaldı, ancak PC, hala güçlü oldukları tek platform. Yani onlara nasıl erişeceğinizi biliyorsanız. Belirli kodları girmek, oyundaki belirli gereksinimleri tamamlamak veya herhangi bir aksaklıktan yararlanmak yerine, çoğu hile konsol komutlarında belirli ifadeler ve metinler girmek şeklinde gelir. Minecraft, zaten bir sanal alan deneyimini alabilen ve size daha da fazla kontrol ve seçenek sunan bir ton şeye sahiptir. Var olan en kullanışlı konsol komutlarını ve bunların nasıl kullanılacağını bilmek istiyorsanız, onu inceleyelim.

En İyi Minecraft Konsol Komutları ve Nasıl Kullanılır?

Hatırlatma olarak, konsol komutları yalnızca PC’de kullanılabilir. Minecraft’ı bir konsolda veya mobil cihazda oynuyorsanız, konsolu açıp bu kodların ve ifadelerin hiçbirini giremezsiniz. Ayrıca, hilelerin etkin olduğu yeni bir tek oyunculu dünya başlatmanız veya oyunu LAN modunda başlatıp hileleri etkinleştirerek bunları mevcut bir dünyada etkinleştirmeniz gerekir, yoksa bunların hiçbiri çalışmaz.

Minecraft’ta Konsol Komutları Nasıl Kullanılır

Konsol komutlarını kullanmanın ilk adımı konsolun kendisini getirmektir. Bunu Minecraft oynarken yapmak için tek yapmanız gereken “/” tuşuna basmak ve komutlarınızı yazabileceğiniz bir pencere açılacaktır. Bu pencerede kullanabileceğiniz birkaç yararlı numara, ok tuşlarıyla önceden yazılmış komutlar arasında geçiş yapmaktır. Yukarı ve aşağı tuşlarına basarak, daha önce girmiş olduğunuz komutları kolayca bulabilir ve yeniden kullanabilirsiniz, böylece bunları tekrar yazarken zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bir komut yazmaya başlayabilir ve yazdıklarınızla başlayan tüm olası komutlar arasında geçiş yapmak için sekmeye basabilirsiniz.

Oyuncuları hedeflemek için oyuncu adlarını tam olarak yazmanızı gerektirmeyen bir dizi kısayol da vardır:

@p = size en yakın oyuncu

@r = rastgele bir oyuncu

@a = dünyadaki tüm oyuncular

@e = dünyadaki tüm varlıklar

@s = sen

En İyi Minecraft Komutları

/kill [player] – Sunucudaki herhangi bir oyuncuyu, hatta kendinizi anında öldürmek istediğiniz zamanlar için.

/experience add – Çetelerle savaşmak ve madencilik yapmak istemiyorsanız, kendinize veya arkadaşlarınıza ihtiyacınız kadar verin.

/time set – Bu, günün saatini anında istediğiniz şekilde değiştirecektir, burada 0 değeri gün doğumu, 6.000 öğlen ve 12.000 gün batımıdır.

/gamerule doDaylightCycle false – Sürekli gündüz, gece, alacakaranlık veya şafak dünyasında oynamak istiyorsanız bu, günün saatinin hareket etmesini engeller. Aynı kodu kullanın, ancak zamanın akışını yeniden başlatmak için “false”ı “true” ile değiştirin.

/weather <type> – “type” ifadesini bu hava türlerinden herhangi biriyle değiştirerek istediğiniz zaman yağmur, gök gürültüsü veya açık olmasını sağlayın.

/summon <entity> – “entity” yuvasına koyduğunuz her şeyi, nerede olursanız olun çağırır. Bu, oyundaki düzinelerce çete ve hayvandan herhangi biri olabilir. Adlarında demir golem veya kutup ayısı gibi iki kelime varsa, adlarını boşluk yerine alt çizgi ile yazmayı unutmayın.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası