Sürükleyici bir deneyim için en iyi 10 VR oyunu

en iyi vr oyunları playstation pc

Bir oyun deneyimine tamamen dalmak istiyorsanız, sanal gerçeklik (veya VR) oyunları kendinizi farklı bir dünyada tamamen kaybetmenize izin verecektir. en iyi vr oyunları playstation pc

Yavaş ama istikrarlı bir şekilde, bu tür oyunlar popülerlikte bir artış gördü. The Verge, PC tabanlı platform Steam’in 2020’de VR oyunlarının satışlarında güçlü bir yüzde 71 artış kaydettiğini bildirerek, geliri her yıl arttı.

Basitçe söylemek gerekirse, VR oyunları muhtemelen geleneksel oyunlar kadar büyük olmayacak olsa da, burada kalacak gibi görünüyor.

VR oyunlarının özellikle ucuz olmadığını ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kulaklık olduğu için ilk daldığınızda kafa karıştırıcı olabileceğini belirtmek gerekir.

PC oyuncuları, diğerlerinin yanı sıra Valve endeksi, HP reverb G2 ve Oculus rift 2 dahil olmak üzere en fazla seçeneğe sahiptir. Bununla birlikte, Oculus Quest 2 ve PlayStation 4’ün PlayStation VR gibi çok daha uygun fiyatlı bağımsız çözümler de var.

Neye karar verirseniz verin, aynı zamanda alana da ihtiyacınız olacak – makul miktarda. Bu, duvarlara çarpmadan veya kollarınızla fiziksel nesnelere çarpmadan dünyanın “içinde” güvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır.

Bazıları birden fazla kamera gerektiriyor ve diğerleri (PlayStation VR gibi) yalnızca bir kameraya ihtiyaç duyuyor ve bazıları harici kamera ihtiyacını tamamen atlayarak, seçtiğiniz VR kulaklığına bağlı olarak kamera hizalaması da kurulumun hayati bir parçası olabilir.

Sizin için en iyi VR kulaklığının ne olduğunu anladıktan sonra, VR oyunlarının sunabileceği en iyi şeyin tadını çıkarmak isteyeceksiniz.

Her şeyden önce, sanal gerçekliğin büyüsüne gerçekten sahip olan şeyi düşündük – sizi içine çeken ve normal bir kontrol cihazıyla gerçekten deneyimleyemeyeceğiniz bir şey gibi. Beceri seviyeniz ne olursa olsun oynaması keyifli olurken, gerçekten özel ve büyüleyici hissettiren oyunları öne çıkarmak istedik. İşte favorilerimiz.

En İyi VR Oyunları Playstation PC

Bağımsız incelemelerimize güvenebilirsiniz. En iyi vr oyunları playstation pc, bunun gerçek dünya testleri ve uzman tavsiyelerinden oluşan seçimleri etkilemesine asla izin vermeyiz.

‘Star Wars: Squadrons’, PS4

Star Wars: Squadrons

Çoğumuz, X-Wing veya TIE savaş uçağı kokpitinde risksiz bir hayat tadına sahip olabilmeyi dileyerek Star Wars izleyerek büyüdük. Star Wars: Squadrons bu deneyimi sunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi ünlü uzay aracı ile küçük ölçekli it dalaşlarına veya filolar arasındaki destansı savaşlara katılabilirsiniz.

VR’ye özel bir oyun değil, ancak bir kulaklık takarken elde edilebilecek en iyi deneyimlerden biri. Tek oyunculu, hikayeye dayalı bir seferin peşinde koşma veya çevrimiçi çok oyunculu maçlara katılma seçeneği, peşinde koşacağınız eğlenceli seçeneklerden asla mahrum kalmayacağınız anlamına gelir. Bu, çocukluk hayallerinin yapıldığı şeylerdir.

‘Half-Life: Alyx’, PC

Half-Life: Alyx

Half-Life serisi PC üzerinde en saygın serilerinden biri, zengin hikayesi ve tarz tanımlayan oyun mekaniği sayesinde. İken Half-Life: Alyx birçok umduğu oyun değil önceki oyunlara bir prequel Alyx Vance kontrol olarak, bu bulmaca çözme ve birinci şahıs savaş fantastik bir karışımı olduğunu.

Bazı VR oyunları eğlenceli bir dikkat dağıtıcı gibi görünse de, Half-Life: Alyx, fantastik karmaşık bulmacalar, sürükleyici bir hikaye ve başlığınıza atlamanızı sağlayacak bazı çok gergin anlarla, başka bir yerde bulabileceğiniz kadar tam anlamıyla başarılı bir oyun hissediyor. Yerçekimi eldivenlerinizle nesneleri sallayabilmek bir zevktir ve sanal gerçekliğin dokunsal doğası için çok iyi çalışan bir tür mekaniğin göstergesidir – bu, bir oyuncu bir oyuncuya tamamen daldığında neler başarılabileceğinin gerçek bir örneğidir. oyun.

‘The Room VR’, PC ve PS VR

The Room VR

Room serisi oyunlara, bulmacaları kaydırarak ve dokunarak manipüle ederken daha pratik hissetmenize olanak tanıyan mobil formatlarda yeni bir soluk verildi ve bu, sanal gerçekliğe götürüldüğünde daha da gerçekçi hissettirdi. Bu sefer, her nesnenin ağırlığı ve ağırlığı, her zamankinden daha dengeli ve gerçekçi hissediyor ve bu başlık, önceki taksitlerin kaçış odası tarzı doğasından bile sapmış durumda.

Bunun yerine, polis karakolu veya kilise gibi küçük alanlarla uğraşıyor, ilerledikçe sırları keşfediyor, giderek karmaşıklaşan bulmacaları ellerinizle çözüyorsunuz. Bilmeceler genellikle aldatıcıdır, ancak asla adil olmayacak kadar zor değildir. Eğer takılıp kalmaya devam ederseniz ipuçları zamanla yavaş yavaş çözülür, bu da size bilmeceyi çözmek için biraz farklı düşünmek için biraz fikir verir. Son derece tatmin edici bir deneyim.

‘Beat Saber’, PC ve PS VR

Beat Saber

Yorucu derecede eğlenceli olan Beat Saber, her elinizde lazer kılıçlarını kontrol etmenizi ve size doğru gelen kutuları bir vuruşa göre kesmenizi sağlar. Buradaki güzellik, resmi olmayan siteler sayesinde, neredeyse hiç bitmeyen bir parça kaynağı ve oyunun yapımcıları aracılığıyla yeni parçalar olması.

Yapmanız gereken tek şey, duvarların altından geçmeden ve bombaları atlamadan önce içgüdüsel olarak kesip atmak. Yorucu, ancak stil için verilen puanlarla çok eğlenceli. Bunu bir egzersiz ve zaman geçirmenin eğlenceli bir yolu olarak düşünün.

‘The Elder Scrolls V: Skyrim VR’, PC ve PS VR

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Son yıllarda oyun oynadıysanız, The Elder Scrolls V: Skyrim‘i neredeyse kesinlikle biliyorsunuzdur. Oyun hemen hemen her platformda mevcuttur ve harika, yayılan bir destandır. Hiç Tolkien tarzı bir dünyada olduğunuzu iddia etmek istediyseniz, bu oldukça yakın, mistik toprakları keşfetmek ve çok sayıda görevi tamamlamak için yüzlerce saat harcamanıza izin veriyor. Oyun başlangıçta VR için inşa edilmedi ve biraz eski görünebilir, ancak burada saf daldırma hissini yenemezsiniz. Kılıcınızla fiziksel olarak saldırmak, ejderhalara karşı savaşların gerçekten destansı hissetmesini sağlar ve bu kadar büyük bir şeyin parçası olmaya bayılacaksınız.

‘Star Trek: Bridge Crew’, PS VR ve PC

Star Trek: Bridge Crew

Hiç Yıldız Filosu’nun bir parçası olmak istediniz mi? Star Trek: Bridge Crew, bir yıldız gemisindeki dört farklı rolden birini seçmenize izin vererek bu dileği yerine getiriyor. Oyuncular kaptan olmayı, hedefleri takip etmeyi ve emirleri dağıtmayı ya da sensörleri ve silahları yönetirken ana taktik subayı olmayı seçebilirler. Alternatif olarak, perde arkasına biraz daha fazla girebilir ve geminin rotasını dümen subayı olarak kontrol edebilir veya bir mühendis olabilir ve güç yönetimi ve onarım işini kontrol edebilirsiniz.

Buradaki güzellik, Star Trek: Bridge Crew’un çok oyunculu bir deneyim olarak gelişmesi ve her biriniz kendi kontrollerinizi değiştirirken ve birlikte uzayı keşfederken ekibin geri kalanıyla iletişim kurmanıza olanak tanıyor. Oturarak oynanmak üzere tasarlanmış bazı VR oyunlarından biraz daha sakin ama kendinizi başka bir dünyada kaybetmenin ve bir takım olarak bir araya gelmenin iyi bir yolu.

‘Superhot VR’, PC ve PS VR

Superhot VR

Son derece havalı olan orijinal Superhot, oyuncuların zamanı mükemmel bir şekilde manipüle ederek odaları düşmanlarla dolu temizlemesine sahipti. Zaman yalnızca siz bunu yaptığınız zaman hareket eder, yani kasıtlı hareketler her şeydir ve boşa harcanan bir adım size pahalıya mal olabilir. Kısmen bulmaca oyunu, kısmen “kurşun zamanı” deneyimi, oyun sanal gerçekliğe mükemmel bir şekilde çevrilir.

Oyuncular, size doğru gelen düşmanları ortadan kaldırmak için doğru zamanda eğilme ve mermi ateşlemeye odaklanarak, sınırlı cephaneliklerini en iyi şekilde kullanarak tam olarak hareket etmeye devam etmelidir. Zor olabilir, ancak bu savaş odaklı bilinmezdeki çözümleri bulduğunuzda tatmin edicidir.

‘Keep Talking and Nobody Explodes’, PC ve PS VR

Keep Talking and Nobody Explodes

Keep Talking and Nobody Explodes, VR oyun ilkesini alır ve tek bir kulaklığınız olsa bile bunu bir ekip çalışmasına dönüştürür. Bir oyuncu cihazı kullanıyor ve bir bombayı etkisiz hale getirmekle görevlendiriliyor, ancak en iyi nasıl ilerleyeceğini bilmek için yalnızca VR dünyasının dışındaki diğer oyuncuların talimatlarına güvenmeleri gerekiyor. Arkadaşlar bombayı göremezler, bu yüzden bomba imha eden oyuncuyu süreç boyunca yürütmek için bir kullanım kılavuzu kullanmaları gerekir.

Burada iletişim her şeydir ve başarının anahtarı kesin ancak hızlı talimatlardır. Kulağa stresli geliyor, ama aslında doğru oyuncu grubuyla çok eğlenceli. İkiden altıya kadar ideal kabul edilir, ancak sonuçta burada en çok ihtiyacınız olan şey iyi iletişimcilerdir.

‘Astro Bot: Rescue Mission’, PS VR

Astro Bot: Rescue Mission

PS VR’ye özel Astro Bot: Rescue Mission, oyuncuların, android arkadaşlarını kurtarmaya çalışan küçük bir robot olan Astro’yu kontrol ettiği, hayranlık uyandıran yaratıcı bir platform macerasıdır. Oldukça yaratıcı ve oyuncuların önlerindeki araziyi müzakere etmek için kanca atışı, su tabancası ve sapan gibi bir dizi aygıtı kullanmasını gerektiriyor.

Ayrı kamera kontrolleri yerine PlayStation 4 kontrol cihazı ile kendi kafanızın bir karışımını kullanıyorsunuz. Normal oyun ve VR oyunlarının eğlenceli bir kombinasyonu, yeni bir kulaklık aldıysanız onu ideal bir başlangıç ​​noktası haline getiriyor. Aynı zamanda şirin doğası sayesinde tüm aile için harika bir oyun.

‘Tetris Effect’, PC ve PS VR

Tetris Effect

VR’de Tetris mi? Evet, işe yarıyor. Tetris Effect, bir TV veya monitörde saykodelik ve büyüleyici bir deneyimdir, ancak VR’ye geçtiğinizde pozitif olarak hipnotiktir. Aşağı yukarı aynı şekilde oynanır, temel ilkesi bozulmadan kalır – gökten düşen bloklardan çizgiler oluşturun – ancak çevredeki atmosfer bu kadar büyüleyici.

Sanal gerçeklikte, yakınlarda dolaşan sakinleştirici sesler ve balinalarla su altı seviyeleri sizi rahatlatırken, daha manik aşamalar her zamankinden daha hızlı çizgiler yerleştirmek için yarışırken kalp atış hızınızı artıracaktır. Yine de ilginç bir şekilde, tuhaf bir şekilde sakinleştirici ve kendinizi tamamen saf bir oyun deneyimine kaptırmanın ideal yolu.

Star Wars: Squadrons bizim en iyi satın almamız, çünkü gerçekten bu şekilde hayata geçirilen bir çocukluk favorisinin büyüsünü yenebileceğinizi düşünmüyoruz. Yalnızca VR göz önünde bulundurularak tasarlanmamış olabilir, ancak oynamaya başladığınız anda hiçbir zaman gerçekten solmayan “vay” faktörüne sahiptir.

Bunun yanı sıra, Half-Life: Alyx, PC tabanlı bir VR kurulumunuz varsa, ikinci sırada yer alan değerli bir yarışmacıdır. Sürükleyici bir hikaye ile, geleneksel anlamda buradaki diğerlerinin çoğundan biraz daha ilgi çekici. en iyi vr oyunları playstation pc

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası