En iyi Minecraft modları hangileri?

minecraft mod

En iyi Minecraft modları hangileri? Minecraft’ta modlarla vakit geçirmek isteyen kullanıcılar bu tarz modları merak ediyor olabilir.

Minecraft, 2009 yılında piyasaya sürülen ve günümüzde halen geliştirilen bir oyun. Minecraft ile birlikte yapılabilecek pek çok şey var. Bu durum kullanıcının hayal gücünde saklı. Bu konuda ağırlıklı olarak Vanilla sunucularda da oynanabilen Minecraft modlarından bahsedeceğiz. Bu sayede ister modlu ister tek kişilik olsun bu modları rahatlıkla kullanmak mümkün olacak.

Just Enough Items

Popüler Minecraft modları arasında JEI yer almakta. JEI, tarifleri gösteren ve envanterin sağ kısmında eşyaların bulunduğu bir mod. İster modlu olsun ister Vanilla olsun eşyaların yapımına dair bilgiler bu mod içerisinde yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar zorlanmadan bir eşyayı üretebiliyor. Yalnızca eşya tarifi değil aynı zamanda ısıtma tarifi ve diğer tarif şekilleri de bu mod içerisinde bulunuyor.

Mouse Tweaks

Minecraft’ta çok işe yarayan modlardan birisi de Mouse Tweaks olmakta. Bu modun amacı, kullanıcıların fareyi daha iyi kullanabilmesi. Örnek vermek gerekirse oyuncu CTRL tuşuna basıp envanterdeki eşyalara basılı tuttuğunda anında sandığa aktarılacak. Oyunda bunun gibi pek çok kullanışlı sistem yer alıyor.

Minecraft Modları

JourneyMap

Minecraft oyuncuları zaman zaman harita içerisinde kaybolabiliyor. JourneyMap gerçek zamanlı harita özelliği sunuyor. Oyunun bir köşesinde bulunan bu harita, canlı canlı güncelleniyor, çevredeki canlıları da gösterebiliyor. Haritayı internet tarayıcısında gösterebilme desteğine dahi sahip olan bu mod, kullanıcı öldüğünde onun ölüm yerini bile kaydedebiliyor.

AppleSkin

En iyi Minecraft modları arasında AppleSkin de yer almakta. AppleSkin, yemeklerin yemek barını ne kadar doldurduğunu gösteren bir özellik sunuyor. Bunun yanı sıra yemek barının ne durumda olduğunu ve kullanıcı ne zaman acıkacağını bu mod sayesinde anlayabiliyor.

OptiFine

Minecraft’ın optimizasyon modlarından birisi olan OptiFine, oyunun performansını arttırıyor, FPS değerini yükseltiyor ve oyuna shader desteği ekliyor. 1.17 sürümü ile birlikte entegre shader sistemi oyunda yer alsa da daha önceki sürümlerde OptiFine ile birlikte shader ve pelerine sahip olmak mümkün.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası