En iyi mimari Minecraft modları

Minecraft, modlarla daha eğlenceli hale gelebiliyor. En iyi mimari Minecraft modları neler? Gelin hep beraber inceleyelim.

Günümüzde pek çok oyuncu çeşitli oyunları oynayarak zaman geçiriyor, o oyunlarda kendini geliştiriyor. Minecraft, günümüzün en çok satın alınan ve oynanan oyunlarından birisi olmakta. Kullanıcılar Minecraft oynayarak hayatta kalabiliyor, mimari tasarımlar ile daha iyi içerikler üretebiliyor. Minecraft oyununda yer alan mimari bloklar bazen yeterli olmayabilir, bu durumda yapılması gereken daha fazla mimari içerikli mod kurmak olacak.

En iyi mimari tarzda Minecraft modları

Sıkça tercih edilen dekoratif modlardan birisi Chisel olarak karşımıza çıkıyor. Chisel, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve içerisinde pek çok dekoratif bloğun yer aldığı bir mod. Yalnızca dekoratif bloklar yer almıyor ayrıca mevcut blokların da farklı varyasyonlarını kullanıcılara gösteriyor. Örneğin taş bloğunu bu aletin üzerine koyan oyuncu, taşın farklı dekoratif hallerini görebiliyor. Bunun yanı sıra fabrika bloğu, fütüristik blok ve laboratuvar bloğu gibi çeşitli bloklar da bu mod içerisinde yer alıyor.

En iyi mimari Minecraft modları

En iyi mimari Minecraft modları arasında Chisels & Bits modu da yer almakta. Bu modun amacı heykeltraşlık olarak açıklanabilir. Bir oyma çubuğu sayesinde oyuncular herhangi bir bloğu oyarak istediği şekle dönüştürebiliyor. Bloklar bit şeklinde bir çantada veya envanterde toplanıp sonradan farklı bir yere yerleştirilebiliyor. Bu modu kullanmak çok detaylı işçilik gerektirdiği için sabır işi olarak yer alıyor.

Minecraft’ta büyük bir ilgiye sahip olan modlardan birisi de BiblioCraft olarak yer alıyor. BiblioCraft, çeşitli dekoratif eşyalar sunan bir mod. İçerisinde ışık, kitaplık, disk yerleştirici, sandık, masa, sandalye, çerçeve, harita, kılıç koyma standı ve bunun gibi pek çok şey yer alıyor. Kısacası mimari tasarımlar yaparken dekoratif açıdan kullanılabilecek modlardan birisi de BiblioCraft olmakta.

Minecraft’ın tercih edilen modları arasında yer alan ve mimarların da zaman zaman kullandığı modlardan birisi olan MrCrayfish’s Furniture Mod, kaliteli bir şekilde ürettiği ve işlevsel olan eşyalarla birlikte ön plana çıkıyor. Modun içerisinde ev eşyaları yer alıyor. Ev tasarımı yapmak isteyenler için tercih edilebilir bir mod.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası