En İyi 10 PlayStation 5 Oyunları

playstation 5 oyunları

“PlayStation 5’im için hangi oyunları almalıyım ?” “PlayStation 5 hangi oyunlar oynanır ?” “En iyi PlayStation 5 oyunları” Kasım ayında Sony’nin yeni nesil oyunlarının piyasaya sürülmesinden bu yana bize en çok sorulan soru bu. İnsanlar hangi oyunların PlayStation 5’in gücünün en iyi gösteri parçaları olduğunu ve hangilerinin sevdikleri ortamı yeni bir boyuta taşıdığını görmek istiyor. PlayStation 5 oyunları henüz emekleme aşamasında olsa da, başka hiçbir yerde oynayamayacağınız birkaç oyun da dahil olmak üzere çok güzel bir oyun kitaplığı biriktirdi.

Game Informer ekibi, PlayStation 5‘in mutlak en iyisi olduğunu düşündüğümüz en iyi 10 PlayStation 5 oyunları seçti. Zamanla, bu makale ilk 10’a girmeyi düşündüğümüz en son sürümlerle güncellenecektir.

En İyi PlayStation 5 Oyunları Listesi

  1. Resident Evil Village
  2. Returnal
  3. It Takes Two
  4. Yakuza: Like A Dragon
  5. Assassin’s Creed: Valhalla
  6. Astro’s Playroom
  7. Call of Duty: Black Ops Cold War/Warzone
  8. Demon’s Souls
  9. Destiny 2: Beyond Light
  10. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

1. Resident Evil Village

Resident Evil Village Tanıtım Videosu

Resident Evil serisi, geçmişte korku ve aksiyonu dengelemekle uğraştı, ancak Village tatlı noktaya çarparak terleten ateşli çatışmalarla noktalanan bir dizi gergin atmosferik korku sunuyor. Resident Evil 7: Biohazard’ın kahramanı Ethan Winters, geceleri çarpışan her şeyle başka bir tur için geri dönüyor. Ancak bu kez Ethan, kızını bir ortaçağ kalesinde ve çevresindeki köyde dükkan açan kurt adam ve vampir çetelerinden kurtarmak için bir görev üstlenir. Capcom’un birinci şahıs dövüşü, dövüşün her zamankinden daha iyi hissettirmesi için rafine edildi ve bir sürü korkunç canavar Ethan’ı gölgelerden takip ediyor, bu yüzden, ister çatışma içinde olun ister çıkın Village güçlü bir gerilim duygusu yaratıyor. Elbette, bu bulmacalar biraz cila kullanabilirdi, ancak Resident Evil‘in patron savaşları hiç bu kadar iyi olmamıştı.

2. Returnal

Returnal Tanıtım Videosu

Hem hızlı tempolu bir üçüncü şahıs nişancı hem de uzaylı korkularıyla atmosferik, gizemli bir yolculuk olarak Returnal, inanılmaz derecede yetkin ve uyumlu bir deneyim sunmayı başarıyor. Geri dönüş, DualSense denetleyiciden kapsamlı geri bildirim de dahil olmak üzere yeni nesil oyunların sunduğu tüm avantajlardan yararlanır. Adrenalinle beslenen ve yaratıcı patron dövüşleri, kaçmak için yüzlerce ve yüzlerce etkileyici “kurşun cehennemi” mermisi ve denenecek etkileyici silah çeşitleri ile Returnal sizi sonuna kadar büyülüyor.

3. It Takes Two

It Takes Two Tanıtım Videosu

Şimdiye kadar yapılmış en iyi ortak oyunlardan biri olan It Takes Two, oyunun her saniyesinde takım çalışması, iletişim ve biraz sabır gerektirir. Her iki oyuncunun da zorlukların üstesinden gelmek için birleştirilmesi gereken farklı yetenekleri vardır. Tam siz ve partneriniz iyi bir ritim geliştirmişsiniz gibi göründüğünde, oyun size tamamen farklı bir şekilde meydan okumak için değişir. Keşfedilen çok çeşitli oyun konseptleri, It Takes Two’yu oynamayı böylesine zevkli yapan şeylerin sadece bir parçası. It Takes Two aynı zamanda oyunlarda sıklıkla görülmeyen temaları araştıran samimi bir hikaye ile büyülüyor.

4. Yakuza: Like A Dragon

Yakuza: Like A Dragon Tanıtım Videosu

Eski Yakuza oyunları, Kazuma Kiryu’nun istismarlarını takip etti ve gerçek zamanlı kavgalar yoluyla muharebe sağladı. Like a Dragon, serinin yeni üyesi Ichiban Kasuga’nın gözünden görülen sıra tabanlı dövüşle bu formülü güçlendiriyor. Bu dramatik değişim, Yakuza’nın çekiciliğini ya da eğlencesini çalmaz. Like a Dragon, Ichiban’ın gözünden yıllarca ve yıllarca yeni maceralara yol açacağını umduğumuz, canlandırıcı bir sıra tabanlı rol yapma oyunu olarak hizmet veren bu uzun soluklu diziye bir başka mükemmel katkı.

5. Assassin’s Creed: Valhalla

Assassin’s Creed: Valhalla Tanıtım Videosu

Assassin’s Creed oyunları, boyut ve kapsam bakımından muazzamdır, heyecan verici savaşlar, kapsamlı keşifler ve bolca görevler sunar. Valhalla, tüm bu yönleri gerçekten dengeleyen, spot ışığında onlara eşit zaman veren ve birine çok fazla dayanmayan serinin ilk girişi. Taarruza öncülük eden Viking temasıyla Ubisoft, oyuncuları bir kez daha yeni hissettiren ve keşif açısından zengin bir ortama getiriyor. Ondan önceki Odyssey gibi, Valhalla da sevilen Assassin’s Creed formülünün bir başka mükemmel evrimidir. Büyük ve anlamlı yollardan asla vazgeçmez. Assassin’s Creed serisi daha da iyi hale geliyor.

6. Astro’s Playroom

Astro’s Playroom Tanıtım Videosu

Her PlayStation 5 sistemiyle birlikte ücretsiz bir paket olan Astro’nun Playroom, DualSense denetleyicisinin neden bu kadar özel olduğunu gösteren keyifli bir platform deneyimi sunuyor. Uyarlanabilir tetikleyiciler, sıçrayışlar yüklendiğinde sıkılır ve farklı gürültü efektleri, denetleyiciyi ekrandaki aksiyonla mükemmel bir şekilde eşleşen dinamik yollarla sallar. Astro’nun keşfettiği her dünyanın teması, farklı bir PlayStation 5 bileşeninin (GPU ormanı gibi) temasını oluşturuyor ve 25 yılı aşkın PlayStation tarihi, oyuncuların ortaya çıkardığı karakterlerde, sırlarda ve görüntülerde sergileniyor. Astro’nun Playroom’u, her PlayStation 5 sahibinin oynaması gereken ilk oyundur, çünkü size bu üst düzey konsolun neden oyunun kurallarını değiştirdiğini hemen gösterir.

7. Call of Duty: Black Ops Cold War/Warzone

Call of Duty: Warzone Tanıtım Viideosu

Call of Duty, her yıl satış listelerinin zirvesine çıkan neredeyse her sürümle bugüne kadarki en büyük serilerden biri oldu. 2020’de seri iki sürümle daha da büyüdü: Warzone, yeni bağımsız battle royale deneyimi ve Black Ops’un Cold War adlı bir sonraki girişi. Bu Call of Duty deneyimlerinin her ikisi de PlayStation 5’te olağanüstüdür ve ateşli silahların çoğu için farklı dokunsal geri bildirimler, muhteşem görseller ve tüm oyun alanlarında gülünç miktarda içerik sunar. İki oyunun mevsimler için birbirini geliştirmesi de her ikisini de oynamak için bolca neden veriyor.

8. Demon’s Souls

Demon’s Souls Tanıtım Videosu

From Software’s Elden Ring’i beklemek, mükemmel Demon’s Souls yeniden yapımı sayesinde biraz daha az acı verici hale getirildi. Bu serinin köklerine geri dönmek ve bu serinin böylesine güzel (ve rahatsız edici) yollarla hayata geçtiğini görmek, PlayStation 5’in lansmanının önemli noktalarından biriydi. Bluepoint Games geliştiricisinin yaptığı küçük değişiklikler, bu klasiğe modern bir dokunuş kazandırdı ve diğer harika Souls oyunlarına karşı dik durmasına yardımcı oldu. Bu oyunu PS3’te ölümüne oynadıysanız, yeni Fractured Modu dansı yeniden yeni hissettirecek kadar değiştiriyor.

9. Destiny 2: Beyond Light

Destiny 2: Beyond Light Tanıtım Videosu

Destiny tüm silindirlere ateş ederken heyecanla kükrer. Geçen Kasım ayında Beyond Light’ın lansmanı, oyuncuların istediği tüm oynanışa ve anlatı notlarına ulaşmasa da, Bungie o zamandan beri rotasını düzeltti ve oyunu anlamlı şekillerde güncelledi. Season Of The Chosen, temeli güzelce sarsıyor, ödüllendirici ilerleme ve ilginç kıvrımlar ve dönüşler sunan bir hikaye sunuyor. Destiny 2, devam eden en güçlü oyunlardan biri olduğunu kanıtladı ve PlayStation 5’te daha da iyi.

10. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Tanıtım Videosu

Insomniac Games’in Spider-Man evreni, farklı karakterlerin gözünden devam eden bir hikaye ile biraz Marvel Sinematik Evrenine benzemeye başlıyor. Miles Morales‘in ilk oyunu orijinal oyundan daha kısa, ancak her parçası kadar büyüleyici. Miles’ın reşit olma hikayesi mükemmel bir şekilde dönüyor ve Peter ile aynı Örümcek Adam adını paylaşırken, New York’u tehdit eden kötülükleri temizlemek için görünmezlik ve elektrik kullanarak farklı bir kahraman türü olarak ortaya çıkıyor. İşte bir sonraki maçın hem Peter’ı hem de Miles’ı eşit şekilde gündemde tutacağını umuyoruz. Bu Spidey hikayesinin nereye gideceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası