En Güzel Web Tabanlı Oyunlar

tarafından
153
En Güzel Web Tabanlı Oyunlar

İnternet alemindeki en güzel, eğlenceli, sıkılmayacağınız en güzel web tabanlı oyunlar. Eğlenceli, sürükleyici, sıkılmadan oynayabileceğiniz web tabanlı oyunlar arıyorsanız aşağıdaki oyunlara bir bakın derim. Bu oyunlar için güçlü bir bilgisayar gerekmediği gibi aşırı yüksek bir internete ihtiyacınız yok. Şimdiden iyi eğlenceler.

Web Tabanlı Oyunlar

Darkorbit

darkorbit
darkorbit

80 milyondan fazla kullanıcısıyla Türkçe’nin de olduğu bir çok dil desteğinin bulunduğu uzayın derinliklerinde geçen strateji, aksiyon ve savaş oyunu. İttifaklar kurup düşmanları yenerek oyun daha keyifli hale gelebiliyor. Gelecek zamanda, bizim bildiğimiz dünyanın artık varolmadığı bir evrendeyiz. Bu durumda oyuncu olarak bizim yapmamız gereken şey, uzay gemimizi ve çalıştığımız birim için en iyisini yapmak, kendi ittifakımızla uzayın hakimiyetini sağlamak oluyor.

Darkotbit’in aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

darkorbit trailer – web tabanlı oyunlar

Drakensang Online

Diğer oyuncularla veya bilgisayar tarafından kontrol edilen oyun dünyasıyla savaşabileceğiniz mükemmel bir oyun. Üstelik grafikleri de harika. Tarayıcımız oyunu yükler yüklemez karakterimizin sınıfını ve dış görünüşünü belirliyoruz. Bunlardan ilki ve asıl önemli olanı karakter sınıfı, diğeri ise biraz daha az önemli olan dış görünüş zaten isteğe göre kişiselleştirme opsiyonları oldukça sınırlı. Yalnızca bir kaç saç ve sakal tipi değiştirme opsiyonunuz var. Her karakter için dişi versiyonunu seçebilme opsiyonunuz ise bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Her birinin kendine göre özellikleri bulunan 4 kullanılabilir sınıf var: Ejderha Savaşçısı, Çember Büyücüsü, Korucu ve Buhar Teknisyeni.

Drakensang’in aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Drakensang Online Trailer

World of Warships

Tarihsel stratejik savaş oyunu World of Warships II. dünya Savaşı’na damgasını vuran gemilerle çok oyunculu olarak oynamanızı mümkün kılan bir savaş oyunu. Oyundaki bütün gemiler gerçekte var olmuş ve oyuna en iyi şekilde aktarılmıştır.

Muhteşem grafik özelliklerine sahip olması ve çok oyunculu olarak oynanmasının yarattığı sunucu yetersizliğinden dolayı, World of Warships oyununu bilgisayarınıza resmi siteden indirmeniz gerekiyor. Oyunu indirip bilgisayarınıza yükledikten sonra ise Warships’in sitesinden alacağınız üyelik ile oyuna giriş yapıyorsunuz. Muhripler, kruvazörler, zırhlılar ve uçak gemileri olmak üzere 4 farklı gemi tipinden birini seçerek oyuna başlıyorsunuz.

World of Tanks gibi oyunların yaratıcı Wargaming‘in son oyunu olan World of Warships‘i oynamanız kesinlikle önerilir. Premium üye olmadığınız takdirde kısıtlı gemileri kullanabilseniz de oyunun harika grafiklerle size ücretsiz olarak sunulması bu durumu dengeliyor. Wargaming‘in yakında zamanda planladığı bir proje de World of Warplanes, World of Tanks ve World of Warships oyuncularının bir arada savaştığı yeni bir platform yaratmak. Eğer tarihe meraklıysanız ve strateji oyunlarını seviyorsanız, World of Warships‘i denemenizi öneriyorum.

World of Tanks’ın aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

World of Warships Trailer

Travian

Biraz eski bir oyun olsa da binlerce aktif kullanıcısıyla halen ayakta. Herhangi başka oyun tarzlarını sevseniz bile denenmesi gereken bir yapım. Travian’ın, aslında geçmişi çok eskiye dayanıyor ve tarayıcı-tabanlı oyunların atalarından denebilir. Zamanla biraz eskimiş olsa bile gelen yenilemelerle kendini taze tutmayı başarıyor. Grafikler, kullanıcı arayüzü ve oynanış sürekli olarak yenileniyor ve yapım canlı tutuluyor. Klasik oyun elementleri mevcut: Yüksek sayıda kullanıcısı olan bu oyunda, bir şehir geliştirme, askeri ordu kurma, diğer kabileler üzerinde söz sahibi olma gibi şeyler yapma şansı buluyoruz. Buna bir de çeşitli şekillerde görevlendirebileceğiniz “hero” yani kahraman kavramı katıldı.

Travian, birbirinden farklı özellikleri bulunan ve kesinlikle birbirinden haz etmeyen 3 farklı popülasyondan oluşmakta olan bir askeri strateji oyunu. Bu popülasyonlardan birincisi ve oyun tarafından yeni başlayanlara tavsiye edileni, Gauls. Bunun haricinde seçebileceğimiz diğer ikisi ise, Romans ve Teutons. Romans pahalı ve güçlü askeri ile öne çıkarken, Teuton oyun tarafından yeni başlayanlara en önerilmeyen ve sadece deneyimli oyuncular tarafından kullanılması gerektiği söylenen popülasyon.

Oyuna genel olarak baktığınız zaman göreceksiniz ki, grafikler o kadar da göz alıcı değil ve oynanış çok klasik. Ancak şunu da göz ardı etmeyin ki, zamanında oynayan oyuncular tekrar oyuna geliyor ve keyif alıyorlar.

Travian’ın aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Travian Trailer

SeaFight

Seafight bir korsan simülasyon oyunu. Tarayıcı-tabanlı bir oyun olan Seafight’da çeşitli görevlerimiz olacak ve bunları tamamlamaya çalışıyor olacağız. Bunları yaparken de gemimizi ve tayfamızı genişleteceğiz, donanmalara katılacağız ve güçleneceğiz.

Kullanıcı arayüzünde menüde gördüğümüz butonlar şöyle sıralanıyor: Anasayfa, Kamara, Tersane, Tüccar, Pazar Yeri, Taverna, Donanma ve Çıkış. Ansayfadan oyuna girebiliyoruz, üye bilgilerimizi görebiliyoruz ve önerilere bakabiliyoruz. Kamarada ise, profilimizle ilgili bilgilere, puanımıza ve sıralamamıza, postalarımıza, yeteneklerimize, arkadaş listemize ulaşabiliyoruz. Tersane kısmından, gemimizin burun, orta, kıç ya da vudu kalelerine geliştirmeler ekleyebiliyoruz ve depomuza göz atabiliyoruz. Tüccar’dan ise, yeni gemiler, gemilere silahlar, zırhlar satın alabiliyoruz. Bunların haricinde pet, aksesuar satın alıp, çeşitli kaynaklar karşılığında savaşlarda kullanmak üzere top da dövdürebiliyoruz. Pazar yerinden çeşitli eşyalar satın alıp, Taverna’dan görevlerimize bakıp, korsanlar, kaptanlar, casuslar işe alabiliyoruz. Donanma kısmından halihazırda var olan donanmalara katılabilirken, biraz tuzlu olsa da kendimiz de bir donanma kurabiliyoruz.

Seafight’ın aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Seafight Trailer

Desert Operations

Desert Operations, Looki tarafından geliştirilmiş, klasik strateji oyunu mekanikleri sunan, tarayıcı-tabanlı bir oyun. Tarayıcı-tabanlı bir oyun olan Desert Operations’da üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir üssün yöneticisi olarak başlıyoruz ve amacımız en iyi stratejiyi belirleyerek düşmanlarımızı yok edip, üst sıralarda yer almak. Oyunda savaşarak veya diplomatik yollarla birlik olmak gibi seçeneklerimiz var.

Kaynak ve para topluyoruz, binalarımızı verimli bir şekilde üretiyoruz, çeşitli araştırmalar sayesinde güçlenmeye çalışıyoruz ve ünitelerimizi sağa sola göndererek diğer oyuncuları yenmeye çalışıyoruz. Kaynak ve para topluyoruz, binalarımızı verimli bir şekilde üretiyoruz, çeşitli araştırmalar sayesinde güçlenmeye çalışıyoruz ve ünitelerimizi sağa sola göndererek diğer oyuncuları yenmeye çalışıyoruz.

Bu türde olan oyunlar gibi Desert Operations da biraz sabır işi. Aynı zamanda stratejiyi çok iyi belirlemek gereken bir oyun. Tarayıcınızda oynayacak bir strateji oyunu arıyorsanız, temasının modern zamanlarda geçmesini istiyorsanız ve günümüz teknolojisiyle haşır neşir olmak istiyorsanız tam sizlik bir oyun.

Desert Operation’ın aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Desert Operations Trailer

Ogame

Geçmişi 10 yıldan fazla olan köklü bir oyun Ogame ve hiçbir animasyona veya üç boyutlu görsele sahip olmamasına rağmen geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Konusu uzayda geçen ve oyuncuların (öncelikle) ana gezegenlerindeki ham maddeleri toplayarak ardından güçlü bir filo oluşturarak uzaya hükmetmeye çalışması üzerine kurulu. Oyuncuların filolarını ve savunmalarını oluştururken aynı zamanda bilimsel araştırmalar yaparak, yeni binalar inşa ederek güçlenmesi gerekiyor.

Oyuna girer girmez hemen eğitime başlıyoruz. Eğitime girdikten sonra ve oyunla ilgili temel bilgilere sahip olduktan sonra biraz daha detaylara bakabiliriz. Öncelikle ne yaparsak yapalım, en önemli şeylerden birisi: hammadde biriktirmek.Hammedeler metal, kristal ve deuterium olarak 3’e ayrılıyor. Bunların haricinde karanlık madde diye bir kaynak da var ve bu aslında gerçek parayla satın alınabilen ve bazı olaylarda kritik rol oynayan bir kaynak. Önemli derken, örnek olarak bazı özel içeriğe erişmek için veya hızlandırıcı olarak kullanılabiliniyor. Enerji ise dikkat etmemiz başka bir etken. Binalarımızı ürettikçe ve upgrade ettikçe harcadıkları enerji de artıyor. Bu durumda da bize enerji üretmek düşüyor. Bunun içinse uygulayabileceğimiz çeşitli opsiyonlar mevcut.

Ogame, başına oturup saatlerce vakit harcayacağınız bir oyun olmasa da, kendi türünde öncülerden olan, kullanışlı arayüzüyle, stratejik kararlar verebileceğiniz, ittifaklara katılıp ya da bizzat kendiniz kurup sosyalleşerek oynayabileceğiniz bir oyun.

Ogame’ın aşağıda bulunan tanıtıcı videosunu izleyebilir ve buraya tıklayarak resmi internet sitesine gidebilirsiniz.

Ogame Trailer

Bu yazımızın yanı sıra en çok beğenilen online oyunlar yazımızı da inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Oyun Dünyasının İkonik Karakterleri #3 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.