En Gerçekçi 5 VR Oyunlar

vr oyunlar

Günlük hayatın zorluklarından kaçmanın, bir VR oyunlar başlığının yardımıyla alternatif bir gerçekliğe atlamaktan daha iyi bir yolu yoktur. Sanal gerçeklik oyunları son birkaç yılda büyük bir hızla arttı ve modern oyunlarda deneyimlenebilecek daha çok nefes kesici.

Burada en gerçekçi VR oyunlarına inceliyoruz, en eğlenceli olduğunu düşündüğümüz ve gerçeğe en yakın grafiklere sahip olan oyunları seçiyoruz. Bu liste özneldir ve oyunlar herkes için olmayabilir. Eğer listede olmayıp daha gerçekçi bulduğunuz VR oyunlar varsa aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsin.

5. Boneworks

Boneworks

Boneworks , herhangi bir VR oyunlar başlığının en gerçekçi fizik etkileşimlerinden bazılarını sağlayan bir VR bulmaca, birinci şahıs nişancı ve aksiyon-macera oyunudur. İlk olarak Aralık 2019’da piyasaya sürülen Boneworks , gerçekçiliği, estetiği ve sürükleyiciliği ile övgü topladı.

Arthur Ford olarak oynayan oyuncular, Monogon şirketi tarafından geliştirilen MythOS şehrinde geziniyorlar. Şehri inşa etmek için kullanılan çerçeve, yapay zeka tarafından desteklenen ve “boşluk enerjisi” olarak bilinen dengesiz bir enerji türü olan Boneworks olarak biliniyor.

Bu deneysel fizik macerası, çevredeki nesneleri ve silahları gerçekçi şekillerde kullanmanıza izin vererek şu anda mevcut olan en sürükleyici VR oyunlarından biri haline getiriyor. Optimal bir sanal gerçeklik oyun deneyimi için oyun oynayışınız asıl çekicinizse , Boneworks sizin için doğru seçimdir.

Sadece en iyi Steam VR oyunlarından biri değil, aynı zamanda Oculus için en iyi VR oyunlarından biridir. Oyunun temel eleştirilerinden biri aslında çok gerçekçi olması. Birçok oyuncu, garip bir şekilde, gerçekçilik seviyesinin daldırma oranının bir kısmını kırdığını gördü. Bununla birlikte, gerçekçi VR oyunlar deneyimlerinin hayranları için mutlaka denenmesi gereken bir şey bu.

Oyunu steam üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR !!
Xbox 360 için En İyi Korku Oyunları

4. LA Noire: The VR Case Files

LA Noire

LA Noire , yıllar içinde bir dizi farklı platform için kullanıma sunuldu ve şimdi HTC Vive ve Oculus Rift VR için mevcut.

Orijinal oyundan birkaç vakanın yer aldığı oyun, zorlu cinayet vakalarını çözmeye çalışırken sizi Dedektif Cole Phelps’in yerine koyuyor.

LA Noire‘ın temel özelliklerinden biri , oyunu çağdaşlarından daha gerçekçi hale getirmek için kullanılan yüz hareketi yakalama mekaniğidir. Bu, VR başlıklarına mükemmel bir şekilde aktarılır ve yüksek düzeyde daldırma yaratır.

LA Noire‘ı birinci şahıs olarak oynamak , orijinal oyunu oynayan kişilere garip gelebilir, ancak kısa sürede alışacağınız bir şey, onu mevcut en sürükleyici VR oyunlarından biri haline getiriyor. Olayları birinci şahıs perspektifinden inceleyebilmek, suçları çözmeyi daha keyifli, ödüllendirici ve gerçekçi kılar.

Şüphelilerin sorgulanması da sanal gerçeklikte yeni bir seviyeye taşınıyor. Şüphelinizin vücut dilinde anlatılanlara dikkatlice bakabilir ve sorgulamanıza nasıl tepki verdiklerini görebilirsiniz. Bir diğer harika özellik, şehir içinde dolaşırken artan görüş alanıdır.

Oyunun bir dezavantajı varsa, çok kısa olmasıdır. Oyunun VR versiyonunda sadece 7 oynanabilir durum var, orjinalinde yaklaşık 20 vaka var.

Oyunu steam üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

3. Medal of Honor: Above and Beyond

Medal of Honor

Medal of Honor: Above and Beyond, bu serinin uzun zamandır beklenen dönüşü, eğer oyun görüntüleri geçilecek bir şeyse, bu listede bir yeri hak ediyor.

Şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla Medal of Honor VR , özellikle savaş oyunları alanında bugüne kadar piyasaya sürülen en gerçekçi VR oyunlarından biri olacak gibi görünüyor. Bu oyunda çok fazla yutturmaca ve beklenti var ve nedenini görmek kolay.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun, İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa’da geçiyor. Medal Honor VR geliştiricileri, belli ki oyunu şimdiye kadarki en sürükleyici VR oyunlarından biri haline getirmeyi bir öncelik haline getirdi. Oyun için ortamların oluşturulmasına hazırlık olarak, savaş gazileri tarihi askeri yerlere götürüldü ve orada nelere tanık oldukları ve deneyimledikleri soruldu.

Oyunu steam üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

BU YAZIMIZI DA İNCELEYİN !!
En İyi PS5 Oyunları – Oyun Fiyatları

2. Project CARS 2 VR

Project CARS 2 VR

Kendinizi şu anda mevcut olan en gerçekçi sanal gerçeklik oyununun ne olduğunu merak ederken bulduysanız, Project CARS 2 ile yanlış gidemezsiniz . Yarış türü, sanal gerçeklik oyunlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor ve bu oyun tam olarak nedenini gösteriyor.

2015 Project CARS başlığının bu merakla beklenen devamı , etkileyici ve gerçekçi görseller içerir. Oyundaki özelleştirme seçenekleri ve yeni başlayanlar için takılacak çok şey var.

Motor sporları yarış simülatörü, 140’tan fazla farklı pist düzenine sahiptir ve yaklaşık 200 araba ve 60 farklı mekan arasından seçim yapılabilir. Oyunun belki de en etkileyici yönlerinden biri, yarışın sürekli değişen dinamikleridir – her tur, yarışı etkileyen hava ve pist sıcaklığı ile zaman içinde değişecektir.

2017’de piyasaya sürülmesine rağmen, Project CARS 2 , zaman testini çok iyi yapıyor ve özellikle VR yarış simülatörleri alanında, ona bir mum tutabilecek pek çok kişi yok. Şu anda sunulan en gerçekçi VR oyunlarını arıyorsanız, bu oyunda yanlış gidemezsiniz.

Oyunu steam üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

1. Lone Echo

Lone Echo

Henüz Lone Echo‘yu duymamış veya oynamamış olanlar kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum. Lone Echo , sahip olabileceğiniz en sürükleyici VR oyun deneyimlerinden yalnızca biri değil, aynı zamanda çarpıcı grafikleri ve etkileyici bir oyun tasarımı ile harika bir hikaye.

2126’da geçen, Satürn’ün Khronos II halkalarının dışındaki bir maden tesisinde barındırılan bir yapay zeka olarak oynuyorsunuz. Oynanabilir Echo-1 AI karakterinin programlanması, uzay istasyonundaki tek insan Kaptan Liv Rhodes ile iç açıcı ve merak uyandıran bir arkadaşlık kurmasına neden oluyor.

Sizi Khronos II çevresinde çeşitli onarım görevlerine gönderen Kaptan Liv için bir görev sorumlusu olarak hareket ediyorsunuz. Bunun yanı sıra, Kaptan Liv sizden, seçtiğiniz diyalog yanıtını kullanarak uygun gördüğünüz şekilde yanıt verebileceğiniz tavsiyeler de istiyor. Bu, karakterden bazı komik, dokunaklı ve gerçekçi tepkilere yol açabilir ve geleceğin nasıl görünebileceğine dair düşündürücü bir egzersiz işlevi görür.

Oyun söz konusu olduğunda, Lone Echo‘nun onu benzersiz bir VR deneyimi haline getiren birçok harika özelliği var . Ortamı sıfır yerçekimiyle gezebilir, radyasyon taraması yapabilir ve kaynak makinenizle işleri onarabilirsiniz.

Robot bir AI olarak oynamasına rağmen, oyun şaşırtıcı derecede gerçekçi geliyor. Bu, çarpıcı görseller, doğru bir fizik motoru ve inandırıcı etkileşimlerin bir kombinasyonu sayesindedir.

Şu anda oynayabileceğiniz en gerçekçi 5 VR oyun listemizi beğendiğinizi umuyoruz. Listeye eklemek için başka oyunlar varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası