En çok beğenilen online oyunlar

tarafından
322

En çok beğenilen online oyunlar

Şu an piyasada tonlarca online oyun seçeneği bulunmakta. Dilerseniz uzun sürelerle devam edeceğiniz online oyunlar seçebilirsiniz. Bu seçimi sizin için kolaylaştırmak için bu listeyi oluşturduk. İşte sizler için belirlediğimiz online oyunlar listesi.

League of Legends

league of legends
league of legends

Türkiye’deki tüm oyunseverlerin en az bir kere elini sürmüş olduğu League of Legends (LoL), 2014 yılının en başarılı oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. Bir diğer popüler oyun olan Dota 2’ye benzetilmesine rağmen yükselişine devam eden LoL’ün mantığı, takımınızı kurup kendi ana merkezinizi korumak. Özellikle karakterleri ve hikayeleriyle ilgi çeken LoL, şu an World of Warcraft ile birlikte dünya çapından en çok kullanıcıya sahip oyun.

Dota 2

Dota 2 Oyun Rehberi - acemioyuncu
Dota 2 Oyun Rehberi

Valve’nin yapımcılığında üretilen Dota 2, hem dünyada hem de Türkiye’de son derece ilgi duyulan bir oyun olarak öne çıkıyor. 2014 yılının en çok oynanan oyunlarından birii olarak sayılan Dota 2’nin konusu World of Warcraft evrenine dayanıyor. 5’er kişilik takımlar ile mücadele şeklinde ilerleyen oyun size onlarca karakter arasından bir seçim şansı tanıyor.

Counter Strike

counter strike
counter strike

Türkiye’de 80’lerin ortası ve 90’ların başında doğan birkaç jenerasyonun tamamının bağımlı olduğu Counter Strike, maksimum 32 kişilik sanal ağlarda değişik oyun modları üzerinde oynanan bir savaş oyunudur. Türkiye’de internet cafelerin kalkınmasını sağlayan, son derece yaygın bir biçimde oynanmış ve hala oynanan bir oyundur.

Silk Road

Bir uzakdoğu yapımı olan Silk Road, kervan ticareti gibi, diğer online oyunlarda bulamadığımız bazı ticaret özelliklerine sahip. İstanbul’dan başlayıp Çin’e kadar uzanan dünya haritası da göz alıcı olarak nitelendiriliyor. Dünya çapında 250 milyonu aşkın bir oyuncu kitlesine sahip Silk Road, mitoloji ve gerçekliği güzel bir şekilde harmanlayan bir oyun.

Wolf Team

wolfteam
wolfteam

Kurt ve insan olmak üzere iki temel karakter arasından seçim yaparak başladığınız Wolf Team, kurtadam klişesinin başarısını kanıtlayan oyunlardan biri. Karakterinize özel ekipmanlar alabildiğiniz oyun, karakterinize özel bir deneyim sunmasıyla ön plana çıkıyor.

Legend Online

Üç temel karakter olan savaşçı, okçu ve büyücü arasından birini seçerek başladığınız oyun, fantastik, büyülü ve mistik güçlerden hoşlananlar için ideal bir oyun. Türkiye’de de son derece geniş bir hayran kitlesi olan Legend Online, hayal dünyanızı genişletiyor.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Warlords of Draenor, 10 yıllık klasik bir oyun olan World of Warcraft’ın en son eklenti paketi ve Blizzard’ın hala World of Warcraft konusunda başarılı olduğunun kanıtı niteliğinde bir oyun.Gelmiş geçmiş en başarılı online oyunlar arasında ilk sıralarda yer alan World of Warcraft, Warlords of Draenor ile yeni bir hikaye örgüsüne, yeni zindanlara, içeriklere, bölgelere ve gelişmiş karakter detayları gibi birçok özelliğe sahip oldu.

Ultima Online

Ultima Online, World of Warcraft’tan sonra Türk oyuncuların en fazla vakit harcadığı oyun olma özelliğini koruyor. Türkiye’de internet yeni bir şey iken ve şimdiki gibi herkesin evinde en az bir bilgisayarı bile yok iken internet cafelerin dolup taşmasını sağlayan Ultima Online 1997 yılında piyasaya sürülmüştü ve MMORPG isminin ortaya çıkışının sebebi olan oyun da Ultima Online’dır.

Guild Wars 2

Birçok online oyunun düştüğü hataya düşerek, World of Warcraft ile yarışmaya çalışmayan Guild Wars 2, online oyunların oynanma dinamiklerine yeni bir bakış açısı getiren ilginç bir oyun. Aylık üyelik sisteminden vazgeçip, bir defaya mahsus satın alındığında hayat boyu üyelik sağlayan oyun, dinamik ve akıllı bir deneyim sunuyor.

Metin 2

metin2
metin2

Efsaneleşmiş oyunlardan birisi olan Metin 2, oynamayanların bile adını her hafta duyduğu ya da gördüğü bir oyun. Benzerleri gibi yine bir uzakdoğu yapımı olan Metin 2, binlerce kişinin aktif olarak oynadığı, özellikle Türkiye’de son derece popüler bir oyun. Son güncellemelerle birlikte gittikçe de keyifli bir hale geldiği söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kötü Adamların Kazandığı 5 Oyun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.