Empire : Total War Strateji Oyunu İnceleme

Oyun dünyasında başı çeken birçok strateji oyunu var. Hikayeli gelişmiş oyunlar kadar ses getirmeselerde oyuncuları bağımlı yapan yapıları ile sadık bir kitleye sahipler. Bu oyunlara Age Of Empire 1, Age Of Empire 2, Age Of Empire 3, Hearts Of Iron serisi, Clash Of Clans vb. mobil ve PC platformlarından onlarca örnek verilebilir. Bu yazımızda yine strateji türünde olan gelişmiş bir oyunu inceleyeceğiz. Oyunumuzun ismi Empire : Total War.

Empire : Total War Giriş

Aslında bu oyunu tek başına almamak gerekir. Çünkü Total War başlı başına bir seri ve içinde Total War : Three Kingdoms, Total War Saga Thrones Of Britannia, Total War Arena, Total War Warhammer 2, Total War Warhammer, Total War Attila, Total War Rome 2, Total War Shogun 2, Total War Shogun Fall Of The Samurai, Napoleon Total War, Empire Total War oyunlarını barındırıyor. Her oyunda gerçek olayları belki içine biraz heyecan katarak bize sunuyor. Gördüğünüz gibi dev bir seri ayrıca. Oyunun geliştirilmesinde ise SEGA, Activision, Creative Assembly, Feral Interactive şirketleri ortak sorumluluk almış durumda. Activision ise Call Of Duty gibi birçok üst düzey oyunun yapımını üstlenmesi ile adını duyurmuştu bize. Buradan oyunun ne kadar geniş çaplı olduğunu anlamak mümkün.

Empire : Total War Nedir ?

Oyunumuz kısaca üst görünüm (top view) ile komutanı olduğumuz askerleri yönetmek. Birçok farklı birlik bulunmakta ve her birinin kendine özgü özellikleri var. Tabi savaşa giderken istediğimizi alamıyoruz. Savaş başında belirli miktarda paramız oluyor ve oyunda kullanacağımız bölükleri bu para birimi ile alıyoruz. Askerlerin verimliliğine göre fiyat artıyor veya azalıyor. Fakat en ucuz asker en kötü diye bir kaide de yok. Örneğin pahalı birimlerden olan toplar ile ordunuzu doldurursanız, muhtemelen (belki de kesinlikle) kaybedeceksinizdir.

Empire Total War Oyun Modları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi gelişmiş bir oyundur kendisi. İçinde serüven modu, multiplayer modu ve eğlence modları var.

Bu yazımızı da inceleyin !

Serüven modu üzerinde oyunun yapay zekasına karşı hikayeyi yürütüyoruz. Bu bölümde yeni yerler fethedebiliyor, fethettiğimiz yerdeki halkı yönetebiliyoruz. Halk kimi zaman isyan ediyor. İsyanını bastırmak için çeşitli yöntemler kullanıyorsunuz. Vergileri azaltmak veya sıfırlamak gibi. Böyle güzel detaylar mevcut.

Multiplayer modunda ise başka insanlar ile savaşıyorsunuz en basit haliyle. Fakat bu moda gelmeden serüven modu ve eğlence modunda bol bol takılmanızı öneririm. Zira yapay zekaya benzemiyor.

Eğlence modu, benimde en çok oynadığım mod. Bu mod üzerinde yeni oyunlar başlatarak savaşlar yapabiliyorsunuz. Savaşın süresi, harita, hava durumu gibi özellikleri seçebiliyorsunuz. Ayrıyetten kale savunma, kale fethetme veya meydan savaşı gibi seçenekler mevcut. Oyun kale türünü seçme şansını da veriyor aynı zamanda.

Empire : Total War Trailer

Empire : Total War Trailer

Oyun Linkleri

https://store.steampowered.com/app/10500/Total_War_EMPIRE__Definitive_Edition/

Bira nostalji yaşamak isterseniz : https://acemioyuncu.com/nostalji-serious-sam-2-inceleme/

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası