Elder Scrolls 6 Çıkış Tarihine Daha Çok Var!

tarafından
75
Elder Scrolls 6 Çıkış Tarihine Daha Çok Var!

Elder Scrolls 6 çıkış tarihi belli değil. Belli olan tek şey en daha çok bekleyeceğimiz.


2018 yılında E3 etkinliğinde Bethesda Elder Scrolls’un kart oyununu tanıtırken bonus bir görsel ile Elder Scrolls 6’yı anons etmişti. Bunu hayran kitlesi sunumda yıllardır bekledikleri haber gelmediği için cinnet geçirmesin diye yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu hamleyi Blizzard da Diablo Immortal anonsu için örnek alabilirdi mesela. Neredeyse iki yıl geçmesine rağmen Elder Scrolls 6 ile ilgili hiç bir haber paylaşılmadı. Bu sırada mod üstüne modla Skyrim hala oynanıyor. Diğer yandan da Tamriel’i Elder Scrolls Online ile gezenler de var. Durum böyle olunca Bethesda çok kasmayı gerek duymamış olabilir. Doğal olarak da Elder Scrolls 6 çıkış tarihi ile ilgili hiç bir bilgi yok ortada.

Pax East 2019 sırasında da Todd Howard oyunun daha çok uzakta olduğunu söylemişti. Yine de belki 2021 yılına yetişeceğini umuyorduk. Konu ile ilgili yapılan son Tweet ise olaya biraz daha netlik kazandırdı. 10 Mayıs 2020 tarihinde Pete Hines oyunun yıllar sonra çıkacağını belirtti. Bethesda’nın yapım aşamasında olan ve hakkında hiç kimsenin hiç bir şey bilmediği Starfield adlı oyun bittikten sonra yapılacak. Bu da demek oluyor ki 2018 yılında paylaşılan arazi görseli ve ekrana atılan TES 6 yazısı çok anlamsızdı. Hatta onun neye ait olduğunu da merak ediyorum. Stock görseli koyup “oyunu yapıyoruz” dedikten 5 yıl sonra da bir oyunu çıkarmazsın.

Sonuç olarak Elder Scrolls 6 bekleyenler çok beklemesinler. Bethesda Starfield üzerinde çalışacak. Bu sırada Fallout 76 için belki içerik çıkaracaktır. Bakalım insanlar Tamriel’i unutmadan bir şeyler olacak mı?

Hazır Fallout  76’dan bahsetmişken, 14-18 Mayıs 2020 tarihleri arasında Fallout 76 bedava oynanabilir.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Fallout 76 Hafta Sonu Fırsatı! başlıklı makalemizde Fallout 76 ve fallout 76 wasterlanders hakkında bilgiler verilmektedir.