Ekim Ayında Çıkacağı Açıklanan Dirt 5 ile İlgili Yeni Bilgiler Paylaşıldı

tarafından
88
Ekim Ayında Çıkacağı Açıklanan Dirt 5 ile İlgili Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Sevilen araba yarışı serilerinden bir olan Dirt’ün yeni oyunu Dirt 5 ekim ayında satışa sunulacak.

Geçtiğimi günler oyunun yapımcı firması Codemasters tarafından bir serinin piyasadaki şu an için en yeni oyunu olan Dirt Rally 2.0’ın yeni güncelleme almayacağı açıklanmıştı. Bu duyuruyla beraber yeni oyun geleceği yönündeki dedikoduların ardından şirket bugün yaptığı paylaşımla akıllardaki soru işaretlerini giderdi.

Yeni konsolların çıkış oyunlarından biri olacak olan oyun hakkında bir tanıtım videosu da yayınlandı. Videoda yeni nesil konsolların yarış oyunlarına ne gibi avantajlar sağladığı hakkında izlenimde bulunabiliyoruz.

Videoda görüldüğü üzere yarışlarımızı ABD, Çin, Norveç ve Brezilya gibi ülkelerde yaptığımız oyunda en dikkat çeken özellik ise bölünmüş ekran desteği. Bu özellik sayesinde oyunu 4 oyuncuya kadar bölünmüş ekran sayesinde aynı ekran üzerinden oynamak mümkün olacak. Şu anda piyasada bulunan konsol oyunlarında 2 kişilik bölünmüş ekran özelliği sunan yarış oyunu bile oldukça sınırlıyken Dirt 5 oyununun 4 kişiye kadar bu desteği sağlaması oldukça sevindirici.

Dirt 5 bir önceki oyunlardan farklı bir kariyer modu ile karşımıza çıkıyor. Bu mod içerisinde amaç başarılı sonuçlar alarak oldukça fazla sponsor bulmak. 4K çözünürlükte 60 fps hıza ulaşabilen oyunun 120 Hz olarak oynanması da mümkün.

Microsoft’un Xbox etkinliğinde oyunculara tanıtılan oyunlardan biri olan Dirt 5, diğer oyunlar gibi Xbox Series X için optimize edilmiş şekilde oyunculara sunulacak.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halo 2 Anniversary Çıkıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.