EA Sports Yeni Yarış Oyunu Hazırlığında

EA Sports

EA 2020’nin sonunda GTA yayıncısı Take-Two Interactive ile bir teklif savaşının ardından, yaklaşık 1,2 milyar ABD doları değerinde bir anlaşmada Dirt ve F1 geliştiricisi Codemasters ile ayrıldı.EA şimdi, yarış oyunları geliştirmek için Codemasters ile edindiği yeteneklerden yararlanarak EA Sports portföyünü genişletmeyi planladığını söylüyor.

EA Sports, bugünkü üç aylık kazanç çağrısı öncesinde hissedarlara dağıtılan slaytlarda Codemasters‘ın satın alınmasının yarış eğlencesinde küresel bir lider yarattığını söylüyor. Codemasters‘ın istikrarlı stüdyolarında olması EA’nın her yıl yeni yarış deneyimleri yayınlamasını sağlayacak.

EA ayrıca, EA’nın teknolojisine, merkezi hizmetlerine ve 330M güçlü oyuncu ağına erişim sağlayarak Codemasters‘ın toplam adreslenebilir pazarını etkin bir şekilde genişleterek Codemasters‘ın mevcut yarış oyunları kataloğunu desteklemeye devam etmeyi planlıyor. Codemasters ve EA’nın mevcut yarış geliştirme ekipleriyle mümkün olan fikirlerin çapraz aşılanması, gelişimi ve yeniliği geliştirecek ve hızlandıracak başka bir deyişle, fikirlerin paylaşılması, hiç kimsenin tekerleği yeniden icat etmesine gerek olmadığı anlamına geliyor.

EA Sports

EA, Codemasters‘ı satın almadan önce Need for Speed ​​ve Burnout serilerinin lisanslarına sahipti. Codemasters, Dirt, Dirt Rally , Grid ve Project Cars ile birlikte Formula 1 ve World Rally Championship ile lisanslı oyunlarda çalışma deneyimini de beraberinde getiriyor .

Codemasters‘ın en son oyunu, olumlu eleştirilerle geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen Dirt 5 . F1 serisi ve Dirt Rally gibi daha teknik yarışçılarının FIFA ve Madden gibi EA Sports serisindeki hayran dostu oyunların yanında nasıl başarılı olduklarını görmek ilginç olacak.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası