EA Play Live Haziran Ayında Gerçekleşiyor!

tarafından
91
EA Play Live Haziran Ayında Gerçekleşiyor!

EA Play Live ile oyun tanıtımları online ortamda gerçekleşecek


E3 ve Gamescom gibi etkinliklerin Coronavirus sebebiyle iptal edildiği bu dönemde daha çok firma kendi oyunlarını sunacakları canlı etkinliklerle tanıtacak. 7 Mayıs 202 tarihinde gerçekleşecek ve Ubisoft’un da katılacağı Xbox etkinliğine ek olarak şimdi de EA firmasının etkinliği anons edildi. EA Play Live adlı bu etkinlik 11 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşiyor. Yayın sırasında topluluk etkinlikleri, oyun gösterimleri ve söyleşiler olacak.

Bu yıl EA için büyük bir yıl olabilir. Şu aralar Valhalla ile Ubisoft ön planda ama bütün firmalar sırayla kartlarını ortaya koyacak gibi. EA’den de doğal olarak bir sürü anons bekleniyor. Yeni Battlefield oyunu ile ilgili bir şeyler paylaşılacağını düşünmüyorum. Çünkü bu konu daha proje aşamasında veya oyunun yapımının daha çok başlarında olabilirler. Ancak yeni bir Mass Effect projesinin anons edilme ihtimali var. Bundan daha yüksek ihtimalli olan ise yeni Dragon Age oyunu. Dragon Age: Inquisition’dan beri o dünyanın nasıl devam edeceğine dair bir açıklama yoktu. Yeni bir oyunu düşündüklerini söylüyorlardı ama elle tutulur bir şey ortaya çıkmadı. Mass Effect serisi ise Andromeda’nın pek beğenilmemesinden sonra farklı bir yol çizebilir. Bütün bunlar kocaman soru işaretleri ile dolu ve umarım EA Play Live sırasında netleşecektir. Ancak bu iki oyunla ilgili hiç bir anons yapılmaması da çok şaşırtıcı olmaz.

Öte yandan seneye çıkacak Fifa ile ilgili bir şeyler duyabiliriz. Belki de Anthem ile ilgili de değişik bir şeyler paylaşılır. Gerçi Anthem’i kimsenin umursadığını zannetmiyorum artık. EA’in elinde daha bir sürü IP var ve bunlara da değinebilirler. Mesela Battlefront 2’ye artık güncelleme geçmeyeceği için belki de serinin bir sonraki oyunu hakkında bir şeyler paylaşılır. Jedi: Fallen Order’ın olası devam oyunu da anons edilebilir. Apex Legends ile ilgili bir sürü şeyin olacağına da kesin gözüyle bakıyorum. Ne de olsa şu anda EA’in en popüler ürünlerinden biri.

Göreceğiz…

Bir önceki yazımız olan Düşük sistem gereksinimli oyunlar – 7 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.