Dying Light Hellraid DLC 23 Temmuz’da Çıkıyor!

tarafından
40
Dying Light Hellraid DLC 23 Temmuz’da Çıkıyor!

Dying Light Hellraid DLC içeriği reelinde değişik bir oyun olacaktı


Çıkışı meçhul bir tarihe ertelenen Dying Light 2’yi beklerken 2015 imali ilk oyuna hala DLC içerik geliyor. Dying Light Hellraid DLC 23 Temmuz 2020 tarihinde çıkacak. Ancak Hellraid’in çıkış öyküsü bayağı bir DLC gibi değil. Bir kaç sene evvel Hellraid değişik bir oyun olarak anons edilmişti. Dying Light üretimcisi Techland, aynı motoru kullanarak bir tane karanlık fantazi dünyasında geçen oyun yapmak istediler. Gecikmeler ve uzun vakit sesinin çıkmaması ardından imal evresinde ortadan kaybolan projelerden bir tanesine dönüştü. Ancak işletmenin Hellraid ile işi bitmemişti. Uzun bir bekleyişin ardından oyun DLC olarak Dying Light’a geliyor.

2015 senesinin en afallatıcı hitlerinden biri olan Dying Light’ın uzun ömrü yalnızca sevinçli oynanışına bağlı değil. İkinci oyunun yapılmasına karşın takviyeye de bağlı. Bu çerçevede muhtemelen çöpe atılmış bir oyunu ek içerik olarak getirmek de çok anlamlı bir atak. Dying Light Hellraid DLC ile hem ömrünü bir tık daha uzatacak, hem de Dying Light 2 bekleyenlere böyle bir oyunun varlığını tekerrür andırdıracak.

Dying Light Hellraid DLC ise mevzuyu zombi oyununa bağlamak için öyküde minik bir farklılık yapıyor. Dying Light’ın Tower bölgesinin bodrum katında yer alan sihirli bir arcade makineyi oyuncuları değişik bir dünyaya ışınlayacak. Tamam belki genel mevzu çerçevesinde azıcık zorlama bir fantazi mahsulü gibi gözükebilir. Öte yandan bir zombi oyunundan bahsediyoruz. Hellraid’in ana mekanı muhtelif cehennem mahlukatları ile dolu bir kale. Zindanı her tamamladığımızda jeton kazanıyoruz. Bu para üniteyi ile Hellraid içerisindeki silahları bayağı oyunda satın alma olanağımız oluyor.

Bu DLC içerisinde ana oyunda da olduğu gibi dört şahsa kadar coop oynayabiliriz. Dying Light hayranları oyunu Steam üzerinden 32,90 TL maliyete alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty: Warzone 200 Kişilik Lobi İle Geliyor! başlıklı makalemizde Call of Duty: Warzone, cod warzone ve cod: mw warzone hakkında bilgiler verilmektedir.