Dünyada en çok oynanan oyunlar

tarafından
84
Dünyada en çok oynanan oyunlar

Sizler için bu yazımızda dünyada en çok oynanan oyunlar listesini derledik. Bakalım en çok oynanan oyunlar nelermiş?

Dünyada en çok oynanan oyunlar

İlk Olarak listemizin başında gençlerin favori olan oyunu LoL yani League Of Legends’ var.

Sizler için hazırlamış olduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

  • League of Legends (Riot Games)


League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.

2009’dan bu yana bir çok sezonu geride bırakıp grafiksel olarak büyük adımlar atmış  bir oyundur. gençlerin %70 i bu oyunu oynuyor ve internet kafelerin vazgeçilmez oyunudur. Dünyada en çok oynanan oyun lol olarak belirlenmiştir.

Listemizin 2.sırasında ise Minecraft Bulunuyor !

  • Minecraft


Minecraft bloklarla ve taşlarla bir şehir oluşturma oyunu gibi görünse aslında bir çok modu bulunup en çok oynanan oyunlardan 2. sıraya gelmiştir. Genellikle Türkiye’de 9 ila 17 yaş grupları arasında büyük bir kitle bu oyunu oynuyor. Oyunun pvp , survival ,creative, gibi birçok modları bulunuyor. üstelik sizde kendi minecraft serverinizi açabiliyorsunuz. bu şekilde online olarak da bu oyunu arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Minecraft en çok oynanan 2. oyun olarak belirlenmiştir.

Listemizin 3. sırasında büyük çoğunluğumuz bu oyunda Ruslardan nefret etmiştir 🙂

  • Counter-Strike : Global Offensive (CS-GO)


Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyun içinde bir çok pahalı silah ve bıçak mevcuttur.  Steam üzerinden satın alınarak oynanan bu oyun normal fiyatı 24,00 TL. Bazen indirimlere girerek özel zamanlarda 12  ₺ ‘ye düşüyor. Ve Dünyada en çok oynanan 3. oyun !

  • PUBG


PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. Her takım bir yer belirleyerek oraya atlar. Evlerin ve orada bulunan yapıların içindeki silahları kaskları toplamaya başlarlar bu arada da alan daralmaktadır.  alan  daraltıkça safe (güvenli bölge) ye gitmeniz gerekmektedir. yoksa canınızı kaybediyorsunuz. Takım olarak oynarsanız (arkadaşlarınızla) daha çok zevk alırsınız. 2017-2018 YILININ en popüler oyunlarından biri olan PUBG oynanan oyunlar listemizin 4. sırasına imza attı. Steam üzerinde Dudak uçurtan  fiyatına rağmen bu kadar çok oynanmasının nedeni grafikleri ve oyunun amacı olarak düşünüyoruz. Şu an ki fiyatı ise Steam üzerinde :  69,00 TL ‘dir. Fakat bir o kadarda Sevilen ve Çok oynanan bir oyundur.

  • World of Warcraft (WoW)


World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. ve 2017-2018 Seneleri arasında hala daha oynanmaya devam ediyor. Listemizin 5.sırasına imza atan bu oyunun bağımlıları çok fazla ! ve oyun gerçekten 2004’ten bu yana popülaritesini koruyor.

  • Fortnite


Fortnite son zamanlarda baya bir patlama yaparak en çok oynanan oyunlardan 6.sıraya yükseldi. OYUNUN AMACI :  Fortnite Battle Royale; 100 oyuncuya karşı oynanan ücretsiz bir Fortnite modudur. Dev bir harita. Bir savaş otobüsü. Fortnite’ın inşa yeteneklerinin ve yok edilebilen çevre öğelerinin gerçek insanlara karşı yapılan soluk kesici savaşlarla bir araya gelmesi. En son hayatta kalan kazanır. Pubg ile benzerlik gösterse de fortnite hayranları oldukça fazla! Fortnite ücretsiz.

Bir önceki yazımız olan Steam Oyuncularına İndirimler ve Ödüller Sunacak “Sadakat Sistemi” Geliştiriyor başlıklı makalemizde Steam, steam güncelleme ve steam indirim kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.