DrDisrespect Twitch Üzerinden Yasaklandı! İşte Nedeni!

tarafından
37

DrDisrespect Twitch Üzerinden Yasaklandı! İşte Nedeni!

İki gündür internet alemi, DrDisrespec‘in Twitch üzerinden yasaklanması ile çalkalanıyor. Guy Beahm’ın, yani DrDisrespect’in yasaklandığı, StreamerBans adlı Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Tam olarak neden yasaklandığı bilinmese de, kanalının Twitch’ten kaldırıldığı bir gerçek. Twitch, bu konu üzerinde yorum yapmaktan çekiniyor ve Topluluk Kurallarına karşı gelen yayıncılara, gerekli deliller eşliğinde, eşit yaptırım uyguladıklarını belirtiyorlar. İşte tamda bu noktada olay, DrDisrespect Twitch üzerinden yasaklandı ama neden? sorusuna geliyor.

Aslında bir yayıncı hesabının ortadan birden kaybolma olayı, Twitch için bir ilk değil. Daha önce ünlü yayıncılardan, Lirik, DMCA nedeni ile kısa bir süreliğine yasaklanmıştı fakat olaydan kısa bir süre sonra yasağı kaldırılmıştı. 2019’da ise DrDisrespect’in hesabı 2 haftalığına yasaklanmıştı, bu yasaklamanın nedeni ise E3’te tuvaletten yaptığı yayındı.

Görünüşe göre, DrDisrespect yasaklandı haberleri doğru. Bazı siteler ise sınırsız olarak yasaklandığını belirtiyorlar ve nedeni DMCA değilmiş. ShannonZKiller, bir Twitch yayıncısı ise kendi kaynaklarına göre DrDisrespect’in sadece Twitch üzerinden değil, coğu yerden yasaklandığını ve nedenini söyleyemeyeceğini belirtti. Görünüşe göre DrDisrespect Twitch üzerinden oldukça ciddi bir konu nedeni ile yasaklandı yapıldı! Her ne kadar atılan bu Tweet daha sonra silinmiş olsa da, Kotaku’nun ulaştığı bilgilere göre DrDisrespect Twitch üzerinden yasaklandı hemde sınırsız olarak.

Resmi açıklamayı doğrusu dört gözle bekliyor olacağız ve sizinle nedeni ile birlikte bu başlık altından paylaşacağız.

Bir önceki yazımız olan Fortnite Atlantis bölgesine de sahip olabilir! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.