Dragon Ball FighterZ FighterZ Pass 2

tarafından
207
Dragon Ball FighterZ FighterZ Pass 2

Dragon Ball FighterZ FighterZ Pass 2

2018 yılının en başarılı çıkış yapan dövüş oyunlarından biri olan Dragon Ball FighterZ, ilk sezonunu bitirdi. Oyun, dünyaca meşhur manga olma unvanına sahip Dragon Ball’dan uyarlanarak yapılmış bir dövüş oyunudur. Dragon Ball FighterZ, FighterZ Pass 2’ye eklenecek olan karakterlerden ikisi Jiren ve Videl’i ringe katıyoruz.

Dragon Ball FighterZ FighterZ Pass 2

Jiren Kimdir?

Jiren karakterini ilk olarak Dragon Ball Super’de Universe Survival Saga’da tanıdık. Dünyalar arası gerçekleştirilen turnuvada 11. Evreni temsil eden çok güçlü bir savaşçı olarak karşımıza çıktı. Öyle ki Goku’nun yeni bir güç keşfetmesinde etkili olmuştu. İlk FighterZ Pass’da çok beklenen karakter geç olsa da FighterZ Pass 2 ile oyuna katıldı.

Videl Kimdir?

Videl karakteri, Jiren’den daha eski bir karakterdir. Dragon Ball’da Great Saiyaman Saga’da karşımıza çıkmıştı ve Satan/Hercule’nin kızıdır. Babasının yaptığı sahtekarlıklardan haberi olmayan Videl, dünyayı kurtardığını sanıyordu. Videl, zayıfları korumak ve güçlü bir dövüşçü olabilmek için çok çalışmıştı. Yolları Gohan ile keşişmiş ve zamanla iyi bir arkadaş olmuşlardı.

FighterZ Pass 2’de geleceği netlik kazanmış olan 2 karakter daha yer alıyor. Bunlardan biri Broly be bir diğeri de Gogeta’dır.  Broly, eski Dragon Ball’ın en çok sevilen filmlerden birinde kötü karakter olarak karşımıza çıkmıştı. İlgi çekici kişiliği ve çok güçlü yapısı ile Broly, bu anlamda Jiren’i dahi geçti diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Anthem İnceleme başlıklı makalemizde Anthem İnceleme, Fort Tarsis ve RPG öğeleri hakkında bilgiler verilmektedir.