Dota 2 Oyun Rehberi

Dota 2 Oyun Rehberi - acemioyuncu

Bugün kü oyun rehberimiz Dota 2 Oyun Rehberi. Defance of the Ancient yani Dota’nın yeni oyunu Dota 2 Valve tarafından geliştiriliyor. Oyun şuanda beta aşamasına ancak beta aşamasına olmasına rağmen oyuncular tarafından büyük bir ilgi gördü. Ayrıca Dota 2′nin betası halka tamamen açık değil yalnızca Dota 2 Beta Key’ine sahip olanlar şuanda Dota 2′nin beta sürümünü oynayabiliyor.

Dota başlangıçta bir Warcraft III haritasıydı ancak oyuncu katesinin çok fazla olması nedeni ile pek çok firma Dota’yı kendi bünyesine çekmek istemişti başlarda Dota’nın geliştiricisi IceFrog bu işe sıcak bakmıyordu ancak ilerleyen zamanlarda Valve ile Icefrog Dota 2′yi duyurdu. Oyun içerisinde şuanda 92 adet oynanabilir karakter mevcut. Ayrıca oyun halen beta aşamasına olduğu için normalde Dota’da olan her oların bir kısımı Dota 2 de henüz yok.

Dota 2 Oynanış Videosu

Oyuna başladığınızda 92 adet hero (kahramandan) biri seçiyorsunuz ve oyuna başlıyorsunuz. Oyunda The Radiant ve The Dire olmak üzere iki adet takım var. Oyundaki amacınız karşı takımın Ancient’ini yok etmeye çalışmak. Bu yaparken en önemli şey takımı oyununu düzgün bir şekilde oynamak.

Dota 2 ile birlikte gelen pek çok yenilik var. Bunlardan en önemlisi oyun içerisinde item aldığınız yerler ile ilgili. İtem Shop’lara tıkladığınızda artık itemler özelliklerine göre kategorize edilmiş bir şekilde karşınıza çıkıyor. Ayrıca almak istediğiniz itemin adını sağ üsteki arama kısımına yazarsanız çok daha hızlı bir şekilde aradığınız itemi satın alabilirsiniz. Oyunda ki bir diğer önemli yenilik istatistik kısımı olmuş. Oynadığınız tüm oyunların listesi bu istatistik menüsünde tutuluyor. Oynadığınız oyunda yaptığınız her şey kayıt altına alınıyor ve eskiden oynadığınız tüm oyunları istediğiniz gibi istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. Ayrıca artık herolara bazı eşyalar giydirebiliyorsunuz bu eşyaları dilerseniz Steam üzerinden satın alabilirsiniz yada oyun sonunda şansınıza göre size verilen eşyaları toplayarak herolarınıza giydirebilirsiniz. Bu eşyaların tek özelliği oyun içerisinde heronunu görünümünü değiştirmesi olacak yani bu eşyalara sahip olan kişi diğer oyunculardan herhangi bir şekilde üstün olmayacak.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası