Diablo 2 Remastered Geliyor Olabilir!

tarafından
25
Diablo 2 Remastered Geliyor Olabilir!

İlk kez StarCraft: Remastered duyurulduğunda, tüm Blizzard, daha doğrusu Diablo hayranları Diablo 2 Remastered ‘ın gelmesi için şirkete baskı kurmaya başladılar. O zamanlar, orijinal oyunun proje ve dizayn lideri David Brevik, Blizzard’ın bir Diablo 2 Remastered yapmasının zor olacağını çünkü o zamandan kalan bir çok oyun dosyasının kaybolduğunu düşündüğünü belirtmişti.

Fakat bugün aldığımız bir habere göre, bir Fransız sitesi olan Actugaming, Activision’un bir alt stüdyosu Vicarious Visions’un bir remastered üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu Resmastered’ın içinde olduğumuz yılın 4. çeyreğinde çıkacağı ve adının Diablo 2 Resurrected olacağına dair bir iddia ortaya atıldı. Actugaming’in editörü daha önce Diablo 4, Shadowlands ve Overwatch 2 resmi olarak duyurulmadan önce, kendi sitesinden duyurmuştu. Bu nedenle Blizzard sızıntıları konusunda oldukça itibarlı bir site, Actugaming. Aynı zamanda Vicarious Visions’un daha önceki projelerinin arasında Destiny 2’nin pc portu ve Crash Bandicoot N’in de olduğunu varsayacak olursak; stüdyonun yeni bir Diablo 2 Remastered’ı üzerinde çalışması kulağa oldukça mantıklı geliyor.

Her ne kadar,  Blizzard üzerinden resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, şimdiden heyecanlanmak için tüm yeterli sebeplere sahibiz. Tek ümidimiz Warcraft 3 Regorged’un fiyaskosundan sonra Blizzard‘ın dersini almış olması. Efsaneleşmiş oyunlardan biri olan Diablo 2’nin, korkunç bir remastered’a kurban gitmesini istemeyiz doğrusu. Eğer iddialar doğruysa, Diablo 2 Ressurrected 2020’in son çeyreğinde bizlerle olacak, heyecanla bekliyoruz!

Bir önceki yazımız olan Steam Oyuncularına İndirimler ve Ödüller Sunacak “Sadakat Sistemi” Geliştiriyor başlıklı makalemizde Steam, steam güncelleme ve steam indirim kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.