Diablo 2 Remaster Ne Zaman Çıkacak?

tarafından
25
Diablo 2 Remaster Ne Zaman Çıkacak?

Hack and Slash oyunu denildiğinde akla ilk gelen serilerden biri olan Diablo, serinin eski yapımlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan bir söyletiye göre Blizzard, Diablo 2 Remaster üzerinde çalışıyor.

Blizzard, dünyanın en popüler oyun firmalarından biri diyebiliriz. Her ne kadar ülkemizde, dünyada olduğu kadar popüler olmasa da, en büyüklerden biri olduğu biliniyor. Geliştirici ekip bu şöhretini büyük çoğunlukla Diablo serisine borçlu. Diablo serisinin de en çok oynananı ve sevileni her zaman Diablo 2 olmuştur.

Geçtiğimiz dönemlerde Starcraft: Remastered firma yetkilileri tarafından duyurulmuştu ve bu duyurudan beri oyuncular, Diablo 2 Remaster versiyonu çıkacak mı ya da ne zaman çıkacak soruları ile gündeme geliyor.

Fransız haber kaynakları tarafından yayınlanan bazı haberlere göre, yenilenmiş bir Diablo 2 için çalışmalar sürdürülüyor. Oyunun adı Diablo 2 Resurrected olarak karşımıza çıkabilir. Bu haberi paylaşan kaynak, daha önce Diablo 4 ve Overwatch 2 gibi büyük yapımları daha duyurulmadan önce paylaşmıştı.

Diablo 2’nin yenilenmiş sürümü için birçok oyuncu büyük bir beklenti içerisinde olsa da, yapımcı ekip daha önce Warcraft 3 oyununu yenilemişti ve bu sürüm ile oyun sınıfta kalmıştı. Bu sebeple Diablo 2 için de aynı senaryonun gerçekleşme ihtimali bir hayli yüksek.

Peki siz Blizzard oyunları ve Diablo serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun çıksa alır mıydınız? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, Twitter ve Instagram kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty Warzone Gulag için Yeni Silahlar Geliyor başlıklı makalemizde call of duty warzone 1v1, call of duty warzone 1v1 modu ve call of duty warzone 1v1 modu silah güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.