Devil May Cry 5 İnceleme

tarafından
377
Devil May Cry 5 İnceleme

Devil May Cry 5 İnceleme

Oyun, kullanıcılar tarafından uzun zamandır sabırsızlıkla bekleniyordu. Oyunun hikayesi oldukça ilgi çekici ve dünyadan gelen ağaç ile ağacın sahibini ortadan kaldırmak için mücadele veriyorsunuz. Oyunun hikayesi birbirinden farklı sürprizleri içinde barındırıyor. Bu nedenle Devil May Cry 5 kullanıcıları bu hikayeleri kesinlikle deneyimlemesi tavsiye ediliyor.

şeytan ağlayabilir 5

Devil May Cry 5 Karakterler

Devil May Cry 5, 3 tane karakter aile karşımıza çıkıyor. Bu karakterler; Nero, V ve Dante’dir. Oyuna ilk olarak Dante ile başlıyorsunuz. Zaten Nero karakteri ile Devil May Cry 4’ten de tanışıyoruz. Dolayısıyla karakter kullanıcılar için hiç de yabancı değil. V karakteri, kullanıcıların yeni karşılaştığı bir karakter olma özelliği bulunuyor. Oyunda oldukça önemli bir yeri olduğunu da belirtelim.  Savaşma mekanizmaları, ritimleri ile bu 3 karakterde birbirinden çok farklı. Dante’nin dövüş esnasında dövüş stillerini dilediğiniz gibi değiştirme olanağınız bulunuyor. Dolayısıyla duruma göre silahlarınızı daha hızlı bir şekilde değiştirme şansınız bulunuyor.

Nero, diğerlerine göre çok farklı nedeni ise; oyunun hikayesine göre kolu kopabiliyor ve yerine robot kol olarak ifade edilen bir kol takılabiliyor. Bu durum kullanıcılar için beğeni alır mı orası bilinmez ama Nero karakterinin çok güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Devil May Cry 5’te Kyrie ile pek karşılaşmak mümkün değil. Sadece birkaç bölümde sesi duyuluyor. Nero ve Dante karakterleri yakın dövüşte çok iyi hasarlar veriyor.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty WWII İnceleme başlıklı makalemizde Call of Duty, Call of Duty WWII ve War modu hakkında bilgiler verilmektedir.