Devil May Cry 5 İnceleme

tarafından
163
Devil May Cry 5 İnceleme

Devil May Cry 5 İnceleme

Oyuncular tarafından uzun bir zaman süren bekleyişin ardından sonunda Devil May Cry 5 kullanıcılar ile buluştu. Oyunun olumlu ve olumsuz yönlerini sizler için hazırladık.

Devil May Cry 5 Hikayesi

DMC serisini daha önce oynayan oyuncuların dahi çoğu zaman ne ile karşılaşacaklarını bilemediği bir hikâye sizleri bekliyor. Oyunun sonlarına doğru oyuncular birbirinden farklı sürprizler ile şaşırmaya devam edecek. Devil May Cry 5 hikayesinde, insanların kanlarını sömürmek için yaratılan ağacı ve ağacın sahibini ortadan kaldırmak için mücadele veriyorsunuz. Hikâyede o kadar çok ayrıntı oyuncuları bekliyor ki sadece anlatmak bazen yetersiz kalabilir. Bu nedenle kesinlikle oyunu deneyerek yaşamanız gerekiyor.

Devil May Cry 5 İnceleme

DMC 5, 3 tane karakteri oyunculara sunuyor ve bunlar Nero, Dante ve V’dir. Elbette ki oyuna Nero ile başlangıç yapıyoruz. Hatırlarsanız Nero karakterini Devil May Cry 4’ten bu yana tanıyoruz. Dolayısıyla karakteri az çok bildiğimizden fazla yabancılık sorunu yaşamayacaksınız. V karakteri daha önce karşılaşmadığımız yeni bir karakter olma özelliğine sahip. Ayrıca hikâye içinde V karakterinin yeri çok önemli.  DMC 5, hikâyede birbirinden sürükleyici konuları ile sizleri bir sonraki hikâye için sabırsızlandırmayı başarmış diyebiliriz. Ayrıca hikayeler kesinlikle can sıkıcı değil. Oynayış bakımından 3 karakter de birbirinden farklı, her birinin savaşma mekanikleri inanılmaz derecede iyi. Hatta dövüş sırasında dövüş stillerinizi de değiştirmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Jump Force İnceleme başlıklı makalemizde Free Missions, Jump Force Görevleri ve Jump Force İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.