Destiny 2 İnceleme

tarafından
439
Destiny 2 İnceleme

Destiny 2’ye başladığımız ilk anda tüm güçlerimizi kaybediyoruz. Hatta Traveler’ın oyundaki karakterimize verdiği ışığı dahi kaybediyoruz. Bu maceraya artık ölümlü bir şekilde devam ediyoruz. Oyunun temel hikayesi bu şekilde karşımıza çıkıyor. Oyunun ilk serisinde ana karakterimizde toplam bir tane ana silah, iki tanede özel silah veriliyordu. Destiny 2’de ise biraz yenilik yapmışlar ve iki ana silah envantere eklemişler. Bu silahlardan ilki Energy Weapons, ikincisi ise Kinetic Weapons. Oyunda iki adet ana silah verilmesi oyunun akıcılığı için çok iyi düşünülmüş.

Destiny 2 oyununda dikkatlerden kaçmayan yeniliklerden biri de yetenek ağacı. Yetenek ağacını açtığınız zaman bile görsel olarak değişikliklerin farkına varıyorsunuz. Yetenek sayfasının sol kısmında aktif olan becerilerimiz yer alıyor, sağ tarafında ise pasif olan becerilerimiz yer alıyor. Destiny 2 oyununda üçüncü bir yetenek daha açılıyor. Warlock, olduğu yerde canını yenileyebiliyor. Titan’da açılan kalkan sayesinde karşı tarafın ateşinden korunabiliyoruz. Son olarak Hunter’da ise düşmandan kaçabilmek için hızlı bir şekilde kaçabilme yeteneğimiz mevcut. Silahlar ve beceriler kısmında göze çarpan ilk yenilikler bunlar. Bunların yanında mevcut silahlarımıza ufak ufak özelliklerde ekleyebiliyoruz. Örneğin atış menzilini daha da arttırabilir ve geri tepmeyi düşürebilirsiniz.

Destiny 2, oyunun ilk serisine göre daha hızlı. Görüntü ve tasarım konusuna gelecek olursak, oyunun ilk serisine göre çok bariz dikkat çeken bir fark yok. Elbette küçük dokunuşlar ve grafiksel değişiklikler var ancak bu değişiklikleri ve yenilikleri sınırlı tutmuşlar.

Destiny 2 Trailer

Merak edilen bir diğer oyun olan Fifa 19 incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nostalji - Serious Sam 2 İnceleme başlıklı makalemizde acemioyuncu, Oyun İnceleme ve Serious Sam hakkında bilgiler verilmektedir.