Destiny 2 Beyond Light Eylül Ayında Çıkacak!

tarafından
35
Destiny 2 Beyond Light Eylül Ayında Çıkacak!

Yeni Destiny 2 ek paketi Destiny 2: Beyond Light Eylül 2020’de oyuncularla buluşuyor!


Bungie Activision’dan Destiny 2 oyununu ayırdığından beri çok farklı bir çizgide ilerliyor. Destiny 3 yerine oyuna sürekli içerik çıkartarak devamlılığını sürdürmeyi amaçlıyor. Activision ile olan süresinde Forsaken DLC içeriği çıkmıştı. Geçen yıl bağımsız olduğunda Shadowkeep ek paketi çıkmıştı. Her yıl yeni bir şeyler eklemeye kararlılar. 22 Eylül 2020 tarihinde ise Destiny 2 ek paketi geliyor. Destiny 2: Beyond Light ile oyuncular karanlığın gücünü de kontrol edebilecek. Böylece uzun aradan sonra ilk defa oyuna yeni alt sınıflar ekleniyor.

Destiny 2: Beyond Light oyuncuları Jüpiter gezegeninin Europa adlı ayına götürüyor. Exo cihazlarının doğum yeri olan bu yeni mekanda Fallen lideri Eramis ile tanışacağız. Piramit gemilerin güçlerini kontrol etmeye çalışacak ve biz de onu durdurmayı hedefleyeceğiz. Yeni hasar türünün adı ise Stasis. Darkness, ya da karanlık temalı bu hasar türü oyunun karakterlerinde ciddi şekilde eksik olan çeşitlik biraz artacak. Gördüğümüz kadarıyla Stasis ile birlikte düşmanı dondurmak gibi özellikler geliyor.

Destiny 2: Beyond Light ile Destiny 2 ek paketi yolculuğu bitmiyor. Bunun dışında her yıl yeni içerik gelecek. Bugnie önümüzdeki 3 yılı planlamış bile. Bunlardan bir tanesi 2021 yılında çıkacak olan Destiny 2: The Witch Queen. Büyük ihtimalle Oryx’in kız kardeşi Savathun ile ilgili olacak. Diğeri ise 2022 yılında çıkacak olan Destiny 2: Lightfall. Her eklenen ek paket oyuna yeni bir mekan katacak.

Ek paket çıktığında ise oyunun artan boyutuna müdahelede bulunacaklar. Destiny 2 ek paketi çıktıktan sonra yavaş yavaş eski içerik kaldırılacak. Artık kimsenin gitmediği raidler döngüye girecek ve zaman zaman kısa süreliğine geri gelecek. Bu ek paket ve gelecek planları ile ilgili tek can sıkan şey her yıl ek paket için ve belki de season pass için para ödenecek olması. Ancak aylık ödeme almayan ve MMO gibi oynanan bir oyun için o kadar eğlenceye yılda belli bir miktar ödemek sorun olmalalı.

Steam’de ön siparişleri başladı.

Bir önceki yazımız olan No Man’s Sky Xbox Game Pass ‘e Geliyor! başlıklı makalemizde no man's sky ve xbox game pass hakkında bilgiler verilmektedir.