Demon’s Souls Remake İle Her Şeyin Başına Dönüyoruz!

tarafından
33
Demon’s Souls Remake İle Her Şeyin Başına Dönüyoruz!

Demon’s Souls Remake ile Dark Souls serisinin babası geri dönüyor


Artık From Software dendiği zaman akla ilk gelen isim direk Dark Souls oluyor. Adamlar yaptıkları işte o kadar başarılılar ki artık “souls like” diye bir tür bile var. Dark Souls ve Bloodborne gibi oyunların dövüş sistemi ve zorluğunu ilham alan her oyunun etiketi o şekilde. From Software bugün olduğu noktaya bir gecede gelmedi. Her çıkardıkları oyunla yaptıkları işi bir üst seviyeye taşımayı bildiler. Üstüne üstlük gördüğüm en güzel level tasarımını yapıyorlar. Durum böyle olunca bütün seriye sevgiyle ve nostaljiyle bakmak kaçınılmaz oluyor. İlk Dark Souls oyunu için bir adet Remaster yapılmıştı zaten. Bu remaster versiyonu ise Dark Souls 3 ile gelen bazı online rahatlıkları da içeriyordu. Dolayısıyla daha erişilebilir bir oyuna dönüştü. Benzer bir durum bütün serinin babası için de gerçekleşecekmiş gibi gözüküyor. Demon’s Souls Remake geliyor.

Demon’s Souls bütün bu konseptin (en azından şu son dönemlerdeki) çıkış noktasıdır. PS3 sistemine çıkan oyunun PS5 için geleceği anons edildi. Demon’s Souls Remake olarak bilsek de adında remake ya da remastered lafı geçmiyor. Direk Demon’s Souls olarak çıkacak. Oyunu geliştirme sorumluluğu Bluepoint Games firmasına verildi. Bluepoint Games remaster konusunda uzman sayılır. Daha öncesinde Uncharted: Nathan Drake Collection ve Shadow of the Collosus üzerinde çalıştılar. Bu yüzden remake remaster olarak değerlendirenler olacaktır. Ancak oyunun formülü belli olsa da görsel anlamdaki gelişmeler ve sıfırdan yapılması ile remake kategorisine daha çok giriyor. Fark etmez. Sonuçta Dark Souls serisine kıvılcım veren oyunu oynayacağız.

Demon’s Souls remake olarak geleceği için sistemlerinde ciddi değişiklikler bekliyorum. En azından serinin coop yönteminde biraz değişiklik olmasını umuyorum. Bir arkadaşla oynamak bu kadar zor ve cezalandırıcı olmamalı. Estus flask sınırlı, boss öldürünce ayrılıyoruz, temizlenen bölgeye yardım gelemiyor. Bunlar tatsız durumlar. Bu konuda biraz daha dost canlısı olmasını umsam da From Software çizgisini kolay kolay değiştirmez. Bunun farkındayım.

Neyse… Demon’s Souls remake çıksın da gerilelim.


Bir önceki yazımız olan Destiny 2 Beyond Light Eylül Ayında Çıkacak! başlıklı makalemizde Beyond Light, Bungie ve Destiny 2 hakkında bilgiler verilmektedir.