Death Stranding PC Tarihi Ertelendi!

tarafından
97

Death Stranding PC Tarihi Ertelendi!

Death Stranding PC tarihi Temmuz’a ertelendi


Geçen yıl çıkan son Hideo Kojima oyunu Death Stranding ile ilgili karışık düşünceler var. Bazıları oyunun eski Kojima oyunlarından çok farklı ve bir nebze daha sıkıcı olduğunu söylüyor. Yine de kötü bir oyun değil. Hatta hikaye ve anlatım olarak da Kojima’nın elinden çıktığı belli. Çünkü yer yer tuhaf. Oyunla dalga kargo paketi teslimatı simülasyonu diye dalga geçenler bile var. Hatta ufak bir ekipWalking Simulator adında Death Stranding parodisi bedava bir oyun bile yaptı. Biz de bunu Rastgele F2P programımızda oynadık. Death Stranding’in daha fazla oyuncunun eline de geçmesini kimileri heyecanla beklerken kötü bir haber geldi. Death Stranding PC tarihi ertelendi. Aslında çok da kötü değil çünkü çok büyük bir erteleme değil.

Oyun artık 14 Temmuz 202 tarihinde çıkıyor. Yani bir ay ertelendi. Bazı oyunların 6 ay ve süresiz ertelendiğini düşünecek olursak çok büyük sıkıntı vermeyecektir. Kojima Productions oyunun ertelenmesi ve sebebi ile ilgili bir Tweet paylaştı. Tweet’e göre oyun şirketin geçici bir süre kapanmasından dolayı ertelendi. Herkes evden çalışma temposuna ve programına tam anlamıyla alışana kadar ve işlerin düzgün akması için gereken alt yapı tam anlamıyla oturana kadar biraz zamana ihtiyaçları var muhakkak. Bu süreç içerisinde oyunun PC portunun son rötuşları için çıkış tarihinin azıcık ertelenmesinde hiç bir sıkıntı yok.

Death Stranding PC versiyonunun sistem gereksinimleri ile ilgili henüz bir bilgi yok. Bunların dışında ne gibi bonusların olacağı da belirsiz. Çıkış tarihi yaklaştıkça bu bilgiler de ortaya çıkacaktır. Doğal olarak daha yüksek FPS çalışabilen bir oyun ve çoğu bonus’un dahil olduğu paketler bekleniyor. Hem Epic hem de Steam versiyonlarında Hal-Life oyunundan içerik de olacak. Mesela PC versiyonunda kafaya Headcrab takabileceğiz.

Bir önceki yazımız olan Flight Simulator Sistem Gereksinimleri Belli Oldu! başlıklı makalemizde Flight Simulator, Microsoft ve Simulator hakkında bilgiler verilmektedir.