DARQ Switch İncelemesi

DARQ Switch İncelemesi

Oyunda Lloyd isimli çocuk uyuyor ve amacınız bu çocuğun uyanmasını sağlamak. Çocuk gördüğü rüyasından uyanabilmek için öncelikli olarak yatağına ulaşması gerekiyor. Ancak çocuk yattığında sürekli rüyanın en derin noktalarına doğru gidiyor. Oyunun ilk başlarında çözülen bulmacalarla birlikte yer çekimine karşı konulabiliyor ancak ileri de karşınıza çıkacak olan tehlikeli yaratıklardan saklanarak uyanmak için can atmaya başlıyorsunuz.

Oyun çok uzun bir hikayeye sahip olmadığından dolayı anlatılacak fazla bir şey yok fakat ilginç olan şey rüyalarda her seferinde derinlere dalarken daha da ürkücü bir hal almaya başlıyor. Evde görülen ufak tefek değişiklikler evin de daha tehlikeli bir yer olmasını sağlıyor.

Hikaye ortalama olarak 5 saat bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Hikayeye göre yatağınıza ulaşmanız gerekiyor ancak bu yolculuk sürecinde karşınıza birçok engeller çıkıyor. Oyunda ilginç olan şey ise bulmacalar. Burası işin bir daha eğitici kısmı ancak bulmacaların yanıtlarını kendinizin bulması gerekiyor.

DARQ Switch

Oyun içerisinde yerlerde tuşlar var. Bu tuşlara basarak tüm kilitleri açabiliyor, elektriğin yolunu ayarlayabiliyor, kapılarınızı açabiliyorsunuz. Yer çekimini değiştirerek dinamitin patlatılması da mümkün ancak ipucu gizemli.

Bulmacalar Zor mu?

Bulmacalar genel anlamda dengeli birşekilde hazırlanmış. Bunun için de oyunu birkaç kez oynadığınızda ana fikri kolayca bulabiliyorsunuz. Ancak yine de bu bulmacaların o kadar da kolay olabileceği anlamına gelmiyor. Bu tarz bulmaca oyunları herkesin ilgisini çekmiyor olsa da bazı oyuncuların bu şekildeki gizemlerden hoşlandıklarını da biliyoruz. Eğer bulmacaları tek yönlü olarak düşünürseniz o zaman çözebilmeniz zor çünkü bu kez çok basitmiş gibi algılanabilir.

Oyunda düşmanlarınız tarafından kesinlikle yakalanmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hemen ölürsünüz ve başa dönersiniz. Yani öldüğünüzde başa dönmekten başka bir ceza almıyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası