Cyberpunk 2077: Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfa Cyberpunk 2077 oyununa ait mini bir Sıkça Sorulan Sorular bölümüdür. Oyunun çıkışıyla ilgili sizi rahatsız edebilecek birçok soru içeriyor. Örneğin, Cyberpunk 2077‘nin Gwent sürümünü alıp almayacağını, oyunu kimseyi öldürmeden bitirmenin mümkün olup olmadığını, Night City‘den ayrılabilir misiniz ve ana hikayeyi bitirdikten sonra oyunu oynamaya devam etmenin mümkün olup olmadığını öğreneceksiniz.

Cyberpunk 2077 Sıkça Sorulan Sorular

Cyberpunk 2077 oyununa ait Sıkça Sorulan Sorular sizin için derledik ve kafanıza takılabilecek bir çok soruya cevap verdik. Bu yazımızda cevap bulacak sorular aşağıdaki gibidir;

Cyberpunk 2077 4K çözünürlüğü destekliyor mu?

Evet. 4K çözünürlük PC, PS4 Pro, Xbone One X, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X’te mevcut olacak.

Bununla birlikte, PC için, 4K’da sorunsuz oyunun keyfini çıkarabilmek için en azından GeForce GTX 1080Ti ve Intel i7-8700K’ya sahip olmanız gerekecektir.

Cyberpunk 2077 nerede gerçekleşiyor?

Cyberpunk 2077 Night City

Oyun, Night City adlı kurgusal bir şehirde geçiyor . Los Angeles ile San Francisco, California arasında bulunan bir metropoldür.

Şehir 6 bölgeye ayrılmıştır: City Center, Watson, Westbrook, Heywood, Pacifica ve Santo Domingo. Oyunun en başından itibaren tüm alanlar keşif için kullanılabilir.

Bir görevde başarısız olmak mümkün mü?

Evet. Geliştiriciler, bazı görevlerin kaldırılabileceğini doğruladılar. Başarısız bir görev, oyunun diğer bölümlerindeki karakterlerin diğer görevlerini ve kararlarını etkileyecektir.

Cyberpunk 2077’de birden fazla araca sahip olabiliyor muyuz?

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Evet, garajınıza yerleştirilecek, kullanıma hazır birkaç arabanız olabilir. Şu anda ne sürmek istediğinizi seçebilir ve her gün farklı bir araçla seyahat edebilirsiniz.

Tüm oyunu tek seferde bitirebilir miyiz?

Hayır. Cyberpunk 2077‘de , çoğu şey seçimlerimize ve becerilerimize bağlı olacaktır. Bir görevi gerçekleştirmezseniz veya farklı bir yol seçerseniz, belirli bir düğüme erişemeyebilirsiniz.

Bu oyunun tüm sırlarını bilmek istiyorsanız, birden fazla oyun oynamaya (veya kılavuzumuzu dikkatlice analiz etmeye) zorlanacaksınız.

Oyunu öldürmeden tamamlamak mümkün mü?

Evet. Geliştiriciler, oyunda bulduğumuz silahların çoğunun düşmanları sersemleten bir modifikasyona sahip olacağına söz veriyor. Bu sayede oyunu kimseyi öldürmeden oynayabileceksiniz.

Üstelik rakipler yere serilebilir, boğulabilir ve bilinçsiz hale getirilebilir. Örneğin karakteriniz bir patronla savaşmaya zorlansa bile, kazandıktan sonra o düşmanı öldürmeden etkisiz hale getirebileceksiniz.

Bu konu hakkında detaylı olarak yazdığımız yazıyı inceleyebilirsiniz. Cyberpunk 2077: Oyunu öldürmeden bitirebilir miyim?

Mikro dönüşümler var mı?

Geliştiriciler , oyunun tek oyunculu modda (karakter bonuslarımızı veren ve görünümümüzü değiştiren) herhangi bir mikro dönüşüm olmayacağını garanti ediyor .

Oyunda, oyuna özel tarihlerin henüz bilinmemesinden sonra bir süre için geçerli olacak iki büyük DLC satın alabilirsiniz.

Çok oyunculu modda mikro işlemlerin görünme olasılığı vardır . Bu modun temelleri geliştirme aşamasındadır ve oyunun çıkışında mevcut olmayacaktır. Multiplayer daha sonra çıkacak. Olası mikro işlemlerle ilgili bilgiler daha sonraki bir tarihte açıklanmalıdır.

Cyberpunk 2077 için DLC var mı?

Cyberpunk 2077, birkaç büyük ücretli genişletmeye ek olarak, küçük DLC’ler de alacak ve bazıları ücretsiz olacak. Daha küçük DLC’ler, örneğin karakterler için yeni görünümler, benzersiz öğeler veya ek görevler ekleyebilir. Geliştiriciler, oyunlarını satın almaya karar veren oyunculara bu şekilde teşekkür etmek istediklerini vurguluyorlar.

Battle royale modu mevcut mu?

Oyun şu anda popüler olan battle royale modunu içermeyecek. Bu bilgi Cyberpunk geliştiricileri tarafından resmen onaylandı.

Cyberpunk 2077’de kaç son var?

Cyberpunk 2077, oyunculara birkaç farklı son sunuyor. Oyun sırasında kahramanın verdiği kararlardan etkilenecekler.

Kılavuzumuz, her bir sonun açıklamalarını içerir. Oyunu belirli bir şekilde bitirmek için ne yapmanız gerektiğini de öğreneceksiniz.

Konuyu bitirdikten sonra oyuna devam etmek mümkün mü?

Cyberpunk 2077 Görevler

Evet, Cyberpunk 2077, oyuncuların ana hikayeyi tamamladıktan sonra oyuna devam etmesine izin vermelidir. Yazarlar bunun çok ilginç bir şekilde uygulanacağına söz veriyorlar ancak maalesef şu anda elimizde herhangi bir detay yok.

Rastgele görevler var mı?

Bu yazımızı da inceleyin !

Oyunda geliştiricilerden talep edilen bilgilere göre rastgele oluşturulmuş bir görev olmayacak. Tüm görevler, ilginç bir hikaye içermesi gereken elle oluşturulmuştur.

Cyberpunk 2077 bir FPS mi yoksa RPG mi?

Cyberpunk 2077, açık bir dünyaya sahip bir aksiyon-RPG oyunudur. Karakter gelişimi, çok çeşitli beceriler , belirli bir alandaki becerileri geliştiren avantajlar ve bir seçim sistemi bulacaksınız .

Oyun içerisinde karakter sınıfı değiştirebilir miyiz?

Cyberpunk 2077 Karakter

Hayır. Yarattığınız sınıfsız karakter, yalnızca kilidi açılmış beceriler ve oyun tarzı temelinde oluşturulmuştur.

Ancak oyunun başında karakterinizin kökenini seçebiliyorsunuz. Bu, oyuna başladığınız yeri etkiler.

Yüzme oyunda var mı?

Kahramanınız çeviktir ve dünyayı çeşitli şekillerde keşfedebilir. V sadece koşup bir araç sürmez, aynı zamanda yüzebilir! Su, keşif sırasında tamamlayabileceğiniz sayısız aktivitede önemli bir rol oynar.

Zindanlar ve yer altılar oyun var mı?

Evet, oyun yer altı yapılarını keşfetme fırsatı sunacak ve oldukça kapsamlı olmalı. Cyberpunk 2077 ayrıca su altı konumlarına da sahip olacak. Muhtemelen kendimize ulaşabileceğiz.

Şehri terk etmek mümkün mü?

Cyberpunk 2077 Oyun Dünyası

Badlands çorak arazisinin her karakter için mevcut olacağını doğruladılar. Ancak bunlardan başlamak istiyorsanız oyuna göçebe olarak başlamalısınız. Bunu yaparsanız, hemen Badlands’de oyuna başladığını göreceksiniz.

Oyun haritasının kenarına ulaşmak mümkün mü?

Cyberpunk 2077, ne yazık ki, kahramanın dünya haritasının kenarlarına ulaştıktan sonra geri döndüğü The Witcher 3’tekine benzer bir mekanizmaya sahip olacak . Oyun ayrıca bunun dünya haritasının sonu olduğu bilgisini de gösterecek.

Cinsiyet değişikliği Cyberpunk 2077’de yapabilir miyiz?

Tüm oyuncular Cyberpunk 2077‘de hayal ettiği karakterini oluşturabilir. Bu aynı zamanda harekatın başlangıcında yeni bir kahraman oluşturmak için de geçerlidir. Cyberpunk 2077, size bir kadın veya erkek olarak nasıl oynamak istediğinizi sorar. Bunun yerine, kendi tercihlerinize göre bir vücut tipi tanımlarsınız. Oyun ayrıca, oluşturulan karakterin erkek mi yoksa kadın sesiyle mi konuşacağını seçmenize izin veriyor.

Elbette, mevcut birçok seçenekten biri olmasına rağmen “klasik” bir erkek veya kadın yaratmak mümkündür. Oyunu oynamaya başladıktan sonra yine de karakterinizdeki bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, bunu yapma seçeneğiniz var.

Tüm karakterler aynı dili mi konuşuyor?

Hayır, oyunun belirli bir dil sürümünü seçseniz bile (örneğin İngilizce), tüm karakterler bu dili konuşmayacaktır. Bu, bazı NPC’lerin bize ne söylemek istediklerini veya bizden ne istediklerini anlamakta sorunlara yol açabilir.

Oyunun başında, karakterimiz taşınabilir çevirmenin temel bir sürümüne sahip olacak. Night City’deki bazı popüler dilleri (örneğin İspanyolca ve Japonca) çevirmenize yardımcı olacaktır. Oyun, daha fazla dil ve daha nadir lehçeler (örneğin, Creole) öğrenmek için çevirmen geliştirmelerini yüklemenize izin verecektir.

Günümüzdeki hayvanlar oyunda var mı?

Evet, çok fazla tür olmasa da. Cyberpunk 2077 dünyasını dolaşırken, çoğunlukla köpekler ve kediler gibi en popüler evcil hayvan türleriyle tanışacaksınız. Ancak, onları evlat edinemezsiniz. Cyberpunk 2077’nin geliştiricileri, kedileri evcilleştirmek için bir seçenek olacağını doğruladı.

Gündüz ve gece döngüsü oyunda mevcut mu?

Evet. Oyunun tam bir gündüz ve gece döngüsü vardır. Bir görevin seyrini etkileyebilir. Örneğin, belirli bir alanda geceleri daha az muhafız devriye gezebilir.

Cyberpunk 2077, zamanı hızlandırma seçeneğine sahip olacak. Bu, örneğin gece belirli bir görevi oynamak veya hava karardıktan sonra bir yere gizlice girmek istiyorsanız yararlı olabilir.

Oyunda ayrıca dinamik hava durumu sistemi var. Bununla birlikte, asit yağmurunun yalnızca kozmetik olduğu ve oynanışı hiçbir şekilde etkilemediği unutulmamalıdır, örneğin asit yağmurundan koruyan bir kıyafet giymek zorunda değilsiniz.

Cyberpunk 2077 VR sürümü sanal gerçeklik gözlükleri için olacak mı?

Muhtemelen hayır . Cyberpunk 2077‘nin yaratıcıları, sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisinin (PSVR, Oculus, Vive ve diğerleri) geliştirilmesinin farkındadır, ancak bir VR sürümü yayınlama planları yoktur.

Kahramanın dairesini kişiselleştirmek mümkün mü?

Hayır, ana karakter Night City‘deki apartman bloklarından birinde yaşıyor. Oyunun yaşadığınız yeri değiştirme seçeneği yoktur.

Ayrıca daireyi kendiniz dekore etmek veya mobilya değiştirmek için hiçbir seçenek yoktur. Bununla birlikte, dairenin görünümünün, kahramanın yaratılması sırasında seçilen yaşam yoluna bağlı olacağı unutulmamalıdır. Ayrıca oyun boyunca otomatik olarak değişebilecektir.

Oyun dünyası ne kadar büyük?

CD Projekt RED’in verdiği bilgilere göre Cyberpunk 2077‘deki dünya haritası The Witcher 3’tekinden biraz daha küçük . Bununla birlikte, The Witcher’ın birçok açık ıssız alana sahip olduğu, Cyberpunk 2077‘nin ise çoğunlukla yoğun nüfuslu bir şehirde gerçekleştiği belirtilmelidir. Cyberpunk 2077 ayrıca çok seviyeli binalara girmenize izin verir. Oyuncuların, oyunun ilginç ziyaret yerleri olmayacağından korkmasına gerek yok.

Radyo istasyonları oyunda mı?

Evet, oyun dünyasını dolaşırken birkaç radyo istasyonunu dinleyebilirsiniz. Olduğu gibi GTA serisi, her istasyon müzik, mesela rock, tekno, metal veya elektronik pop müzik farklı bir tarz oynayan uzmanlaşmıştır.

Grand Theft Auto’nun aksine , Cyberpunk 2077‘de lisanslı parçalar olmayacak. Müzik tamamen oyun için oluşturuldu. Ayrıca bazı şarkılar gerçek gruplar tarafından bestelendi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası