Cyberpunk 2077 oyuncu sayısı düşüyor, ancak hala Steam’de en çok satan oyun

Yaygın hatalar, düşük performans ve Cyberpunk 2077 ile ilgili tartışmaların çoğuna hakim olan geri dönüşler alınıyor, CD Projekt Red‘in açık dünya oyununun , oyuncu sayısının geliştiricinin son büyük RPG oyununda gördüğümüzden çok daha hızlı düştüğünü öğrenmek muhtemelen biraz şaşırtıcı olacaktır. Bununla birlikte, oyuncular Cyberpunk 2077‘de o kadar fazla zaman geçirmiyor olsa da, birçok kişi hala satın alıyor: Cyberpunk 2077, art arda yedi hafta boyunca Steam’in en çok satan oyunu oldu.

GytHyp tarafından yapılan analiz, Cyberpunk 2077‘nin Steam’deki oyuncu tabanının The Witcher 3‘ün yaptığından çok daha hızlı düştüğünü gösteriyor. Üç hafta boyunca Cyberpunk 2077, ilk eşzamanlı oyuncu sayısının %80’ini kaybetti. Witcher 3‘ün ilk oyuncularının bu payını kaybetmesi üç ay sürdü.

Bununla birlikte, yüzdelerle gizlenen her iki oyun için de başlangıç ​​rakamlarını not etmek önemlidir. Cyberpunk 2077‘nin oyuncu sayısının lansmanından bu yana hızla düştüğü doğru olsa da, daha da düşmesi gerekiyordu. Platformda bir milyondan fazla eşzamanlı oyuncuya sahip olan ilk tek oyunculu oyun olarak Steam’e giriş yaptı.

Bu yazımızı da inceleyin !
Cyberpunk 2077 PS5 Gameplay

Cyberpunk 2077‘yi oldukça rahat bir oyuncu tabanına bırakan keskin düşüşle bile bu yazı itibariyle, oyun son 24 saatlik dönemde Steam’de 158.702 eşzamanlı oyuncuya ulaştı.

Buggy lansman durumundan kaynaklanan olumsuz tanıtımlara rağmen, Cyberpunk Steam’de iyi satış yapmaya devam etti. 3 Ocak’ta sona eren hafta boyunca, Steam’in en çok satan oyunuydu ve 22 Kasım’da sona eren haftadan beri sahip olduğu en üst sırayı korudu .

CD Projekt Red, oyuncuların özellikle Cyberpunk 2077‘nin performansının PC’dekinden çok daha kötü olduğu bildirilen konsollarda para iadesi isterken bile, oyunun 22 Aralık’a kadar 13 milyon kopya sattığını ve ücretsiz indirilebilir içerik sunmaya başlama planlarının devam ettiğini söyledi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası