Cyberpunk 2077 13 Milyon Satışın, 500.000’den Fazla İade Edildi

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED’e göre 2020’de tahmini 13,7 milyon kopya sattı. Rekamlar distribütörlerden toplanan bilgilere dayanmaktadır. Oyun, Aralık 2020’de PC, PlayStation 4, Xbox One ve Google Stadia’da lanse edildi. Ancak, oyunun en baştan aceleye getirildiği kısa sürede ortaya çıktı. Sonuç olarak, bildirildiğine göre 30.000 kopya iade edilirken, gerçekte bu sayı 500.000’e yakın.

Oyunun çıkışı çok iyi olmasa da, hikayesi ve yazımı için oynamaya değer bulduk. Cyberpunk 2077, gerçekten parlak parlayan ve kalbi doğru yerde olan bir RPG’dir. Ancak bu, elbette bunun CD Projekt RED tarafından nasıl ele alındığını mazur göstermez.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri
Cyberpunk 2077

Yaklaşık 40 GB’lık yeni bir yama yayınlandı. 1.2 yaması, büyük bir hata ve sorun listesini düzeltti ve oyuncular tarafından talep edilen yaşam kalitesi özelliklerini ekledi. Cyberpunk‘ın PlayStation’e güvenmesi için hala yeterli değildi, ancak ileriye doğru bir adım. En dikkate değer düzeltmeler, araçlar için ayarlanabilir direksiyon hassasiyeti eklemenin yanı sıra polis yapay zekasını daha uzakta ortaya çıkacak şekilde ayarlamaktı.

CD Projekt RED, oyunu tamir etmeye kararlı olduklarını belirtti. Kızgın yatırımcılara, tüketicilere ve bilgisayar korsanlarına her zaman boyun eğdikleri düşünüldüğünde, öyle olması gerekmiyor .

Elbette, bize ne kadar yalan söylediği kanıtlandıktan sonra sözlerine güvenmek isteyip istemediğiniz size kalmış. Şahsen, Cyberpunk‘ın kesinlikle daha fazla geliştirmeyi hak ettiğini düşünüyoruz. Ama açıkçası, en iyi şey 2 yılını erken erişimde geçirmek yerine 2022’de piyasaya sürmek olurdu.

Oyun hakkındaki düşüncelerin neler? Yorumlarda bize bildirin!

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası