CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı

tarafından
29
CS:GO Kaynak Kodları Sızdırıldı

Son dönemlerde insanların evlerine hapsolması ile üst üste eş zamanlı oyuncu rekorları kıran CS:GO oyununun kaynak kodları sızdırıldı. Belirtilen kaynak kodları 2018 yılına ait olsa da büyük güvenlik problemleri doğurabilir.

Steam’in sahibi olan Valve tarafından geliştirilen CS:GO ve Team Fortress 2 oyunlarının ikisinin de kaynak kodları sızdırıldı. Belirtilenlere göre sızdırılan kaynak kodlar oyunların 2018 yılına at kodları. Ancak yine de böylesine büyük bir veri, oyuncuların bilgi güvenliğini tehlikeye atabilir. Söylenenlere göre şu anda CS:GO oynamanız önerilmiyor.

Kaynak kodlarının sızdırılması duyurulur duyurulmaz, birçok fan sunucusu çevrimdışı moda geçirildi. Bunun sebebi olarak ise kullanıcıların güvenliği gösterildi. Ancak resmi sunucular hala aktif bir şekilde çalışmakta. Ayrıca henüz bu kaynak kodlarının kim tarafından sızdırıldığı ya da nasıl çözüldüğü konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakta.


İnternette gezen kaynak kodlarının kim tarafından sızdırıldığı net bir şekilde bilinmese de ortada kalan Tyler McVisker ismi var. Her ne kadar bu isim kendisinin sorumlu olmadığını belirtse de, yıllardır hile denilince akla gelen ilk isimlerden biri olması kendisini şüpheli durumuna düşürüyor.

Ayrıca Valve yetkilileri, durum hakkında resmi bir açıklamada da bulundu. Valve yetkilileri, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sızdırılan kaynak kodların incelendiğini ve bu dosyaların 2017 sonlarında tüm ortaklara dağıtıldığı belirtildi. Kodların içerisinde güvenlik tehditi oluşturabilecek herhangi bir parça bulunmazken, güvenlik için her zaman resmi sunucularda oynanması gerektiği belirtildi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Forza Street, Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Yayınlandı başlıklı makalemizde forza street, forza street android ve forza street apk hakkında bilgiler verilmektedir.