Chivalry 2 Crossplay Özelliğine Sahip Olacak!

tarafından
37
Chivalry 2 Crossplay Özelliğine Sahip Olacak!

Bu yıl çıkması beklenen Chivalry 2 crossplay ile geliyor


Chivalry: Medieval Warfare zamanında bir çok kana susamış deathmatch oyuncusunu zevkten coşturan bir oyundu. Gaddarlığı ve zorluğu dışında saçmasapan bir eğlence içeriyordu. Eline kılıcı, baltayı, vb alan oyuncular bir alanda kol, bacak ve kelleyi kaybetme riski ile kapışıyordu. Benzeri bir sürü oyun çıktı. En azından benzeri gibi duran. Mesela For Honor da o şekil maçlar içerse de oynanış şekli çok daha sistematik idi. Chivalry’nin de taktikleri ve yöntemleri var ama çok daha çiğ durması oyunu biraz daha eğlenceli yapıyor. Geçtiğimiz yıl ise piyasaya çok benzeri Mordhau çıktı. Chivalry bir klasik olarak kalmaya devam etse de yavaş yavaş unutulmaya başladı. Şimdi durum değişiyor. Yıl bitmeden devam oyunu Chivalry 2 çıkacak. Üstüne üstlük Chivalry 2 crossplay içerecekmiş gibi gözüküyor.

Chivalry 2 crossplay anonsu çok resmi bir anons değil. Hatta şu anda kaldırılan bir fragmandan geliyor. Fragmana bütün çıkacağı sistemler arasında oynanabilecek. Normalde crossplay severim fakat son zamanlarda PC oyuncularının hile olayının bokunu çıkarması biraz canımı sıkıyor. Şu işten ne zevk alıyorlar anlamıyorum. Bu durum konsollarda çok olmuyor çünkü güvenlik açığı daha az. PC oyuncusu ile crossplay yaptıkları zaman hileye maruz kalma ihtimalleri çok yüksek. Mesela Call of Duty: Modern Warfare’in konsol oyuncuları haklı olarak crossplay istemiyorlar. Warzone için farklı çözümler üretilse de yetmiyor. Teoride çok sayıda oyuncu içermesi açısından mantıklı gözükse de, pratikte pek öyle işlemiyor. Aslında işin içine PC dahil edilmezse sıkıntı ortadan kalkar. Sırf konsollar arasında Chivalry 2 crossplay güzel olabilir. PC de ne hali varsa görsün. Evet bunu bir PC kullanıcısı olarak söylüyorum. Hileden o kadar bıktık.

Sonuç olarak Chivalry 2 crossplay ile gelecek. Yılın sonunda çıkması beklenen oyun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox One X sistemlerine çıkacak. PC versiyonu da Epic Store’a özel olacak bu yüzden Steam’de falan boşuna aramasın kimse.

Bir önceki yazımız olan Kingdoms of Amalur Remaster Geliyor! başlıklı makalemizde Kingdoms of Amalur, remaster ve THQ Nordic hakkında bilgiler verilmektedir.