Captain Marvel

tarafından
381

Captain Marvel

Captain Marvel

Marvel Cinematic Universe ile ilgili tüm gelişmelerden haberiniz varsa eğer Captain Marvel, Avengers: Endgame için önemli bir film diyebiliriz. Nedeni ise 20 film geçiren MCU’nın ilk defa kadın başrolü olan solo bir filmi olacak. Endgame’de eski oyuncuların bazılarına hoşça kal deme vakti geldi. Şimdi konuyu izleyenlere anlatacak yeni karakterin tanıtımları yapılıyor. Filmin ana karakteri Carol Danvers, çok güçlü bir karakter…

Captain Marvel

Captain Marvel Kimdir?

Karakter, izleyiciler tarafından çok fazla merak ediliyor. Filmin çok fazla tanıtımları gerçekleştirildi. Peki film pazarından kendine düşen payı alabilecek mi? Captain Marvel, tanıtımları süresince filmin feminist görev edindiği ortaya çıktı.

Filmin başrol oyuncusu olan Brie Larson, bazı linç kitle tarafından olumsuz yorumlara maruz kaldı. Elbette ki olaylar sadece bununla da sınırlı değil, Rotten Tomatoes’de bulunan Captain Marvel gazı indirilmek istendi. Filmin en büyük yaptığı hata olarak görülen şey feminist bazı kaygılar ve samimiyetsiz olmasıdır. Bu durum film hakkında olumsuz eleştiriler yapılmasına da neden oluyor.

Filmde izleyicilere anlatılan Carol Danvers, hikâyenin 1990’lı yılların başında geçmesinden ötürü, kadın ve erkek ayrımlarının fazla yapıldığı zamanlarda yaşamış olan bir karakterdir. Film, Carol’ın yaşamış olduğu çoğu zorluğu bizlere anlatmak istiyor. Filmin olumlu tarafları, Marvel’ın standartlarının altına düşmüyor. Aksiyon, espriler yerli yerinde yapılmış. Karakterin yaşadığı tüm zorluklara rağmen nasıl mücadele ettiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bir önceki yazımız olan Game Of Thrones Winter Is Coming™ Tüm Dünyada Yayında başlıklı makalemizde Game of Thrones ve YOOZOO Games hakkında bilgiler verilmektedir.