Cantuğ Özsoy (Unlost) Kimdir?

Cantuğ Özsoy

Cantuğ Özsoy 4 Temmuz 1990 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Teknoloji ile tanışması çok uzun sürmemiştir. Henüz 5 yaşında iken bilgisayar ile bir nevi Unlost için en büyük aşkı ile tanışmıştır. 2014 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Oyun dünyasına böylesine tutkuyla bağlı birisi olan Cantuğ Özsoy yayıncılık hayatında da başarılı olacağı henüz internet kafede oyun oynadığı küçük yaşlarda arkadaşlarının onu seyretmesinden keyif aldığını belirtmesiyle şuan ki konuma gelebileceği belliymiş.

Unlost Twitch’te yükselmesinde ve tanınmasında başarılı olmasında Half-Life oyunu büyük rol oynadığını söyleyebiliriz. Cantuğ Özsoy’un yayıncılık geçmişi OWN3D.TV’ye kadar uzanmaktadır. O dönemlerde internet hızının yetersiz olmasından dolayı onu kendi yayınlarını yapma imkanını bir bakıma engellemiştir. Ancak o bu durumu da fırsata çevirmeyi başararak Türkiye’deki yayıncılara ve Youtube içerik üreticilerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Daha sonralarda yayın yapma imkanı bulman Unlost ilk yayınında Half-Life oynarken 3000’den fazla izleyiciyesine ulaşmıştır.

Ayrıca Unlost yayıncılığa başladığı ilk zamanlar hem gülüp hem de birazda olsa utandığı eski yıllara ait ‘ananbeanan’ isimli bir Youtube kanalı olmuştur.

Cantuğ (Unlost) ve Melih nasıl tanıştı?

Geçtiğimiz yayınlarından birinde Unlost yine bir Counter-Strike:Global Offensive oynarken 11 yaşındaki Global takipçisi Kistik Fibroz hastalığı bulunan Melih’le oyun oynarken birden bire duygularına hakim olamadı. Bunun aslında Cantuğ (Unlost) çok fazla sebebi vardı. Cantuğ Özsoy’un henüz Unlost olarak tanınmamışken geçmişteki zamanlar gözlerinin önüne gelmesiydi. Belirttiğim gibi Cantuğ Özsoy hepimizin bildiği ismi ile Unlost henüz küçük yaşlarda internet kafede oyun oynayarak zaman geçiren bir çocuktu. Yayında takipçisi Melih’e ‘Sen internet kafede misin?’ demesiyle birlikte aslında geçmişte kendi çocukken yaşadığı tüm zorluklar ve imkansızlıklar gözünün önüne geldi ve gözyaşlarına hakim olamadı, Melih’e o akşam bir söz vererek ‘Çok güzel bir bilgisayar hediye edicem sana.’ O sözünü yine gerçekleştirdi ve güzel anları kendi YouTube kanalı olan Unlostv’ye yükledi.

Cantuğ Özsoy (Unlost) Sosyal Medya Hesapları

Twitch: twitch.tv/unlostv
YouTube: youtube.com/unlosttv
İnstagram: instagram.com/unlostv
Twitter: twitter.com/unlostv
Discord: discord.com/unlost

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası