Call of Duty WWII İnceleme

tarafından
233
Call of Duty WWII İnceleme

Call of Duty WWII İnceleme

Oyuncuların yoğun ısrarına karşılık 2. Dünya Savaşı’na geri dönüş yapan Call of Duty, PC, PS4 ile Xbox One platformlarında oynanabiliyor. Call of Duty serisi, oyuncularına cephane ile sağlık paketi açısından olduğundan fazla bonkör davranıyor. Oyunda, oynanışı kolay hale getiren bir başka ayrıntı da sipere saklanarak sağlık barının tekrardan dolmasını bekleme sistemi, Call of Duty WWII serisinde ortadan yok olmuş. Bundan sonra oyunda vurulduğunuzda veya merminiz bittiğinde silah arkadaşlarınızdan yardım isteyebiliyorsunuz. Ancak squad’da bulunan askerlerden uzak kalırsanız bu gibi yardımlardan yoksun kalmış oluyorsunuz.

Call of Duty WWII İnceleme

Call of Duty, bu sene kullanıcıları değişik bir sistemle ile karşılıyor. Oyunda multiplayer bölümüne giriş yaparken değişik yetenek ve silah bulunduran 5 tane Division’dan herhangi birini seçmelisiniz. Mesela, düşmana süngüyle dalarak yakın temas kurmak isteyenler için Infantry, uzaktan pusuya yatarak düşmanlarını yok etmek isteyenler için Mountain seçenekleri bulunuyor. Bu yeni sistem Create- A- Class’ın yerine geldiğini belirtmekte fayda var.

Call of Duty WWII İnceleme

War Modu

Oyunun multiplayer kısmında çok çeşitli silah, harita, yeni Division sistemi yer alıyor. Ancak ilk göze çarpan detay War modudur. Ana temanın düşmanları ortadan kaldırmak olduğu diğer alternatiflerin tam tersine War modu, takımlar savunma ile saldırı olmak üzere 2 gruptan meydana geliyor. Her iki tarafın da amacı bina, araç, sığınak için karşılıklı olarak mücadele etmektir.

Bir önceki yazımız olan Need for Speed Payback İnceleme başlıklı makalemizde Need for Speed, Need for Speed Payback ve Oynanışı hakkında bilgiler verilmektedir.