Call of Duty: Warzone geliştiricisi, oyuncu anketini yanıtladı

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone geliştiricisi Raven Software, son erişilebilirlik anketinde dile getirilen endişelere kamuoyu önünde yanıt veriyor.

Raven, Twitter’da ‘WZa11y’ etiketini kullanarak, anketten aldığı yanıtların bazılarını vurguluyor, bu sorunların halihazırda ele alınabileceği yolları veya stüdyonun gelecekte iyileştirmeyi umduğu yolları açıklıyor.

Örneğin, bir oyuncu yenilenen Verdansk84 haritasında iç mekanlardan dış mekanlara taşınmanın “kısa oyun süresinden sonra baş ağrısına neden olmaya başlayan” parlamaya neden olduğunu belirtti. Buna yanıt olarak Raven, “bunu yakından izlediğini ve yaklaşan bir güncellemede ele almayı planladığını” söyledi.

Başka bir yerde, stüdyo “sözlü olmayan iletişimi daha fazla desteklemek için yaklaşan bir güncellemede geliştirilmiş yazılı sohbet bildirimleri eklemeyi düşündüğünü” ve oyun içinde mikrofon kullanamayan veya kullanmamayı seçen oyunculara yardımcı olduğunu söyledi.

Call of Duty: Warzone Tanıtım Videosu

Geliştiricinin defalarca dile getirildiğini söylediği bir başka endişe, işitme engelli oyuncular için sesli ipuçları yerine görsel ipuçları sağlamanın bir yolu olan görsel işitme. Raven , ekibin “Call of Duty: Warzone için mantıklı olacak şekilde görsel işitmeyi entegre etme seçeneklerini aktif olarak araştırdığını” söylüyor.

Diğer yanıtlar arasında Raven, oyuncuların son zamanlarda Mono Ses eklenmesi veya arka plan gürültüsünü kesmek için mikrofon eşiklerini ayarlama yeteneği de dahil olmak üzere istenen özelliklerin zaten mevcut olduğunu bilmelerini sağladı. Stüdyo, anketin geçen hafta başladığından bu yana zaten binlerce yanıt aldığını, ancak yine de buradaki oyunculardan geri bildirim aldığını söylüyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası