Call of Duty Mobile vs PUBG Mobile için ilk sonuçlar

tarafından
155
Call of Duty Mobile vs PUBG Mobile için ilk sonuçlar

Dünya geneli olarak mobil oyun bazında büyük kitlelere ulaşan PUBG Mobile oyununun yeni rakibi olan Call of Duty Mobile, aralarındaki büyük rekabette ilk gelen istatistiklere göre Call of Duty Mobile, PUBG Mobile‘i geride bıraktı.

PUBG Mobile rakip olarak Fortnite Mobile‘den sonra çıkan Call of Duty Mobile, PUBG Mobile‘yi geride bırakarak ilk hafta sunulan verilere göre 100 milyondan fazla indirme almış. PUBG Mobile ise sunulduğu ilk hafta 26.3 milyon indirilme almıştı. Bu kıyasıya rekabetin diğer parçası olan Fortnite Mobile ise ilk haftasında 22.5 milyon indirme alarak PUBG Mobile birazda olsa yaklaşmıştı. Açıklanan verilere göre Call of Duty Mobile her iki rakibini de kısa süre içerisinde geride bırakmayı başarmış oldu.

Sunulan son istatistiklere göre en iyi başlangıç yapan mobil oyunlar şu şekilde; ilk sırada Call of Duty Mobile, ikinci sırada PUBG Mobile, üçüncü sırada Minecraft, dördündü ve beşince sırada ise Clash of Clans ve Clash Royale geliyor.

Bir önceki yazımız olan Kasım 2019 - Yayınlanacak Oyunlar - PS4, XBOX ONE, PC VE SWİTCH başlıklı makalemizde çıkacak oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.