Call of Duty: Mobile “Gulag” Sistemine Kavuşuyor

tarafından
69
Call of Duty: Mobile “Gulag” Sistemine Kavuşuyor

Call of Duty Warzone’da karşımıza çıkan ve görmeye alışık olmadığımız “Gulag” sistemi Call of Duty: Mobile için geliyor.

Geçtiğimiz yıl Battle Royale furyasına kapılarak Call of Duty: Warzone’u çıkaran Activision, Battle Royale oyunlara yeni bir soluk getirecek birçok özelliğe imza atmıştı. Bu özelliklerden bir ide hiç kuşku yok ki diğer Battle Royale oyunlarında göremediğimiz “Gulag” sistemi.

Gulag sistemi oyunculara 2. bir şans veren sistem olarak adlandırılıyor. Oyun içerisinde ilk defa ölen oyuncular Gulag’a gönderiliyor. Ölen oyuncuların toplandığı Gulag’ta oyuncular sırasıyla 1vs1 karşılaşmalar yapıyorlar. Karşılaşmanın sonucunda kazanan oyuncu oyun alanına geri dönme hakkı kazanırken kaybeden için oyun tamamen bitmiş oluyor. Bu sayede oyunda basit hatalar yüzünden ölerek oyunu kaybedenlere ikinci bir şans veren oyun, bu özelliği ile oldukça fazla beğeni topladı.

Call of Duty: Warzone içerisinde oldukça fazla ilgi gören bu sistem oyunun mobil sürümünde şu an için bulunmuyor. Ancak Call of Duty: Mobile 7. sezonu ile gelecek olan özellikleri test sunucularında yayınlayan Activision, bu özellikler arasında Gulag sistemine de yer verdi. Böylece sonraki güncelleme ile Call of Duty: Mobile’a gelecek olan özelliklerden birinin de Gulag sistemi olduğu anlaşılmış oldu.

Gulag sistemi Call of Duty: Mobile için şimdilik tek bir harita ile çıkış yapacak. Yani Call of Duty: Warzone’da gördüğümüz çeşitli haritalar Call of Duty: Mobile’da bulunmayacak.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Red Alert Kaynak Kodları, EA Tarafından Paylaşıldı başlıklı makalemizde red alert çıkış tarihi, red alert kaynak kodları ve red alert modları hakkında bilgiler verilmektedir.