Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

tarafından
171
Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

Call of Duty serisinin yeni oyunu olan Black Ops 4 piyasaya çıktı. Cal of Duty serisi, uzun yıllardır oyuncular için birbirinden güzel anılar biriktirmesini sağladı. Bugüne kadar gelmiş olduğu hikâyeyi bir kenara bırakıp Black Ops 4’ü çıkardı. Bu nedenle yapılan bütün eleştirilere karşılık içeriğini Battle Royale modu Blackout’la zenginleştirdi. Oyun ilk 3 günde 500 milyon solar gelir elde etti ve başarılarını katladı.

Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

Blackout

Yeni oyunun en fazla dikkatleri üzerine çeken yeniliği Blackout olmayı başardı. Betasından sonra heyecan yaratan ve talepleri aşan istekleriyle çok fazla ilgi görüyor. Blackout, eylül ayından itibaren 20 milyon izleyiciye ulaşarak Twitch tarihi boyunca da Call of Duty serilerinin izlenme rekorlarını geçti. Blackout’da tekli, ikili veya dört kişi formatında karşılaşılan oyunda, modu sayesinde keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor.

Haritaya atlanılmasının sonra oyunu benzer çeşitteki oyunlardan ayıran bir farkı bulunuyor. Bu fark zombilerin olduğu alanı temizleyip güçlü silah ile zırhlara ulaşmaya çalışmak oyuna ayrı bir heyecan katıyor. Blackout, çıktığı ilk günden bu yana piyasada bulunan en iyi BR oyunu olmak özelliğini taşıyor.

Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

Call of Duty: Black Ops

Zombies

Oyunun en meşhur içeriklerinden biri olan Zombies, bu sene değişik sunumlar ile karşımıza çıkıyor. Temel yapı aynı, 4 kişiye dek eşli oynanıyor. Yığınla gelen zombilere karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.  En büyük yenilik kısa hikâye sunumları ile karakterlerine sahip olan IX ve Voyage of Despair haritalarıdır.

Bir önceki yazımız olan Mavi Balina Oyunu Nedir? başlıklı makalemizde Mavi Balina Oyunu, Mavi Balina Oyunu Nedir ve Philipp Budeikin hakkında bilgiler verilmektedir.