Bütçenize Uygun Performanslı Oyuncu Bilgisayarları İtopya’da

tarafından
150
Bütçenize Uygun Performanslı Oyuncu Bilgisayarları İtopya’da

Gaming (Oyun) Bilgisayarları Eğlencenin En Güncel Teknolojisi

Altmışlı yıllarda insanlığın gündemine giren bilgisayarlar o günden bu güne kadar başlangıcı yapanların akıllarını zorlayacak gelişmeleri geride bıraktı. Yaşamımızın hemen her alanına müdahil olan bu akıllı makineler sağladıkları çalışma ve yaşam konforu ile vazgeçilmezlerimiz haline geldi. Çoğunlukla farklı alanlarda birden fazla bilgisayar kullanır olduk. Elimizdeki telefondan masamızdaki laptopa, kolumuzdaki saate, arabamızdaki donanıma kadar bilgisayarlar yaşamımızın her aşamasında farklı versiyonlarla yerlerini kalıcı olarak almış durumdalar.

Eğlencenin Adı Bilgisayar Oyunları

Günümüzde eğlencenin de önemli unsurları bilgisayarlar haline geldi. Filmleri daha çok bilgisayarda izler olduk. Eğlence adına özellikle öne çıkan bilgisayar oyunları büyük küçük pek çok kişinin yaşamında önemli yer tutar oldu. Bilgisayarların çeşitlenmesinde hayal gücünü üst sınırlarda zorlayan bilgisayar oyunlarının da önemli katkısı oldu. Oyunların kapasite zorlayan özellikleri bilgisayarların bu özellikleri karşılayabilecek özellikleri taşıyor olmasını zorunlu kıldı. Bu şekilde ortaya “gaming bilgisayar” tanımı ile başka bir bilgisayar versiyonundan bahsetmek mümkün hale geldi. Gaming bilgisayar ve donanımları hakkında ITOPYA önemli bilgileri sağladığı gibi donanımın temini konusunda ekonomik ve ilkeli sunumları ile oldukça başarılı bir performans sergilemektedir.

Gaming Bilgisayarda Olması Gereken Özellikler

Oyun bilgisayarı (Son teknoloji ürünleri buradan inceleyiniz: https://www.itopya.com/bilgisayar/masaustu/oyun-bilgisayarlari/) almak ya da hazırlamak gibi iki farklı yöntemden bahsedebiliriz. Bir marka garantisi kapsamında belli standartlar satın alınabilir. Bunun dışında özelliklerini kendinizin belirleyeceği toplama bir bilgisayar hazırlanabilir. Genellikle birinci yöntem tercih edilmekle birlikte kendine güvenen deneyimli kullanıcılar toplama bilgisayar hazırlamayı tercih etmektedirler.

Bir oyun bilgisayarında hızlı ve güvenli bir işlemci, yeterli büyüklükte RAM bellek, veri yolu hızlı bir ana kart ve elbette oyunlar için en önemli parça olan ekran kartı yeterli niteliklerde olmalıdır. Bugün daha çok DDR RAM kullanan ekran kartları yaygın olarak piyasada bulunmaktadır. Ancak ekran kartı niteliklerindeki yeni gelişmeler kullanıcıların gerçek anlamda başını döndürecek niteliktedir. Unutulmamalı ki bilgisayarınızın iyi bir işlemcisi ve belleği olsa bile eğer ekran kartınız kötü ise yeterli performansı almanız mümkün olmayacaktır.

Gaming Bilgisayar için Geniş Tercih Olanakları

ITOPYA sayfalarında dikkat çeken önemli ayrıntılardan biri de “kendin topla” butonudur. Sayfalarda oldukça başarılı hazır sistemler bulunmakla birlikte, yine bu hazır sistemlerin kalite nitelikleri ile örtüşen tercihler listesini bir araya getirerek kendi bilgisayarınızı toplamanız mümkün olmaktadır.

Gaming bilgisayar, gaming notebook, gaming klavyeden gaming kulaklığa kadar farklı niteliklerde ürünleri olası en uygun fiyatla ITOPYA resmi web sitesinden tedarik etmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Rust FPS Arttırma Yolları başlıklı makalemizde Rust hakkında bilgiler verilmektedir.