Bu sene boyunca duyurulacak olan büyük oyunlar sızdırılmış olabilir

tarafından
37
Bu sene boyunca duyurulacak olan büyük oyunlar sızdırılmış olabilir

Reddit genelde video oyunları hakkında söylentiler konu olduğu zaman pek de güvenilir bir kaynak değil. Daha önce bu platform üzerinde The Wolf Among Us 2, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint gibi önemli yapıtlar sızdırıldı ama yine de ortaya çıkan söylentilerin çok büyük bir kısmı inanılır gelmiyor kulağa. Geçtiğimiz günlerde de pek inanılır olmayan bir söylenti ortaya atıldı. Bu söylentide, 2020 senesi boyunca duyurulacak olan büyük oyunlar yer alıyordu. Bizler bu listeye biraz inandık; listedeki ilk oyun bilgisi doğru çıktı.

Bu sene boyunca duyurulacak olan büyük oyunlar sızdırılmış olabilir

2020 senesinde hangi oyunlar duyurulacak?

Bahsi geçen söylentide yer alan tüm duyuruları size belirteceğiz ama ondan önce doğru çıkan oyundan bahsetmek istiyoruz. Reddit üzerindeki bu söylentiye göre 2020 senesi içerisinde Peaky Blinders için yeni bir oyun duyurulacaktı. Bu söylenti ortaya atıldıktan sadece bir gün sonra Peaky Blinders için o oyun duyuruldu. Bu sebepten ötürü de listede yer alan diğer video oyunlarının da doğruluk ihtimali bulunuyor. Dilerseniz bu oyunların tamamına da haberimizin devamından bir göz atalım.

Söylentilere göre Marvel’s Spider-Man için bir devam oyunu bu sene duyurulacak ve 2021 senesinde piyasaya sürülecek. Ardından da kod adı Ragnarok olan yeni bir Assassin’s Creed oyunu duyurulacak. Bu oyun da 2020 senesi için planlanıyor ama COVID-19 yüzünden bir ertelenme yaşanabilir. Bunun haricinde, yine 2020 veya COVID-19 yüzünden 2021 için bir Batman oyunu duyurulacak. Ayrıca Harry Potter temelli bir rol yapma oyunu da 2021 senesi için duyurulacak. Rocksteady Studios ekibinin yeni oyunu da bu sene duyurulacak.

Söylentilere göre Rocksteady Studios ekibinin yeni oyunu DC evreninden gelecek ve adeta sektörde çığır açacak. Bu oyun yeni nesil için 2021 senesinde gelecek. Adeta bir Soft Reboot olan Fable IV oyunu da Microsoft şirketinin dijital etkinliği içerisinde bu sene duyurulacak. Bu etkinlikte duyurulacak bir başka oyun ise Forza Motorsport 8 olacak. Bu oyun, Xbox Series X için bir çıkış oyunu olarak 2020 senesinde gelecek. Duyurulacak diğer oyun da Maverick kod isimli, küçük ve araç savaşı temelli bir Star Wars oyunu olacak.

Reddit üzerinden ortaya çıkan söylentilere göre 2020 senesinde duyurulacak olan bir başka video oyunu ise Resident Evil 8 olacak. Bu oyun, 2021 senesinde piyasaya sürülecek. Just Cause serisinin geliştiricileri de AAA seviyesinde yeni bir Marvel oyunu geliştirecek ve bu oyun da bu sene duyurulacak. Marvel, benzer bir lisansı Mortal Kombat ve Injustice serisinin geliştirici ekibine de verecek ve bu ekip yine AAA seviyesinde, Marvel temalı bir video oyunu 2020 senesinde duyurulacak. Bu iki oyun da ne zaman çıkacak, bilemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Overpass incelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.