Book of Demons

tarafından
317
Book of Demons

Book of Demons

Oyun, bölüm uzunluklarını oyuncuların seçimine bırakan fakat, dövüş sistemini kartların üzerine inşa etmekte olan bir yapımdır. PC oyunu Return 2 Games serisinin ilk ürünü olarak kullanıcılara sunuluyor. Yapım, 2016 yılının ortalarına doğru erken erişim olarak Steam’de ortaya çıkmıştı. 1,5 yıl aradan sonra 13 Aralık 2018 tarihinden itibaren tam sürüm olarak hazır durumdadır.

Book of Demons topluluk yardımı ile hazırlanmış Türkçe dil desteği sunmakta olduğunun altını çizelim. Oyunun açılış sinematiği çok başarılı ve oyunculara hikâyenin temelini oluşturmada bazı bilgiler sunuyor. Oyunun temel hikayesi, karanlık orta çağ döneminde kötülüğün hâkim olduğu kasabada yaşayan insanların hayatını kurtarmaktır. Paperverse isminde katedralin altında bulunan zindanlardaki kötü yaratıklar, kasabada yaşamakta olan insanların kabusu olmuş durumdadır. Sizler de birer kahraman olarak kasabada yaşayanlara yardım etmekle yükümlüsünüz.

Book of Demons

Book of Demons Oynanışı

Oyunun ilerleme şekli toplamda 3 bölüme ayrılmış ve hepsinde birbirinden farklı yaratıklar mevcut. Oyunun düşman çeşitliliği bakımından zengin olduğunu söylemek mümkün. Her bölümün sonunda boss’larda süslenmiş 3 boss bulunuyor. Diğer taraftan 3 değişik sınıfta yer alıyor. Bunlar;

Rogue(Hırsız): Uzak ile yakın dövüş birleşimi, eşya kartlarıyla arası iyi durumda

Savaşçı: Yakın dövüş ile savunma konusunda mükemmel, pasif kartlarla güç kazanıyor

Büyücü: Agresif ve uzun saldırılarda başarılı, büyü kartlarıyla güç kazanıyor.

Oyunda ilerleme kat ettikçe kasabada bulunan 4 kişi sizlere hikâyeden bazı parçalar sunuyor.

Bir önceki yazımız olan The One We Found başlıklı makalemizde Survival modu, The One We Found ve The One We Found inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.