BlizzCon 2020 İptal Edildi!

tarafından
66

BlizzCon 2020 İptal Edildi!

BlizzCon 2020 iptal edildi. En azından hayal kırıklığına uğrayan kitle olmayacak


BlizzCon son iki yıldır Blizzard için çok iyi geçmiyor. Aslında hiç bir şey yolunda gitmiyor olabilir. 2018 yılının Diablo Immortal fiyaskosunu 2019 yılında Diablo 4 anonsu ile kapatmaya çalıştırlar. Ancak Overwatch 2 anonsu ve hakkında gördüklerimiz çok da heyecanlandırmadı. Belki de devam oyunundan ziyade ek paket gibi gözüktüğü içindir. Blizzard’ın önümüzdeki günlerde çıkacak projeleri var, evet. Fakat hiç birinin tarihi yok. Shadowlands için tarih verilmedi. Diablo 4 yapım aşamasında. Overwatch 2’den ses yok. İki yıl önce anons edilen Diablo Immortal ise anonsundan beri kayıplarda. Şimdi bütün bunlara ek olarak BlizzCon 2020 iptal edildi.

Bu iptal karantina döneminden dolayı çok şaşırtıcı değil. Öte yandan normalde Ekim ya da Kasım aylarında yapılan BlizzCon’u iptal etmek için biraz erken değil mi? Belki karantina biter ya da virüse aşı çıkar. Bilemiyoruz. Blizzard için biraz dinlenme fırsatı olmuş gibi geliyor. İptal anonsu dışında da online bir alternatif planlıyorlar. Büyük ihtimalle 2021 yılının başlarında olacak. O zamana kadar da online sunum gerekli olur mu bilemiyorum. BlizzCon sırasında yapılacak espor müsabakaları için de alternatifler planlanıyor.

Bu konuda hakkında diyecek çok bir şey yok. Blizzard’ın şu aralar ne yaptığı da belli değil zaten. WoW oyuncu kaybedecek orası kesin. Belki Shadowlands’e bir bakar herkes ama Classic oynayanlar eski havasını hatırladılar. Firmanın şu anki durumuna bakacak olursak 2023’ün ötesinde çok ayakta duracaklarını düşünmüyorum. Ciddi anlamda değişmesi lazım. Hedef 2023 demesi lazım.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sherlock Holmes Oyunu Genç Sherlock’u Anlatacak! başlıklı makalemizde Chapter One, Frogwares ve Sherlock Holmes hakkında bilgiler verilmektedir.