Blightbound İncelemesi

Blightbound İncelemesi

Oyunun geliştirilmesi Romino Games tarafından yapılan Blightbound, oynama potansiyeli yüksek olan oyun seçenekleri arasında yer aldı. Eğer oyun bu şekilde devam ederse çok fazla göze batmayacağını söyleyebilirim.

Oyun daha fazla kalite kazanabilmek için sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam ediyor. Örneğin karakter bir yerde sıkıştığında harita üzerindeki son yaratığı öldürmeme ve son olarak oyundaki kopma problemleri gibi sayılabilir. Oyun içerisinde Notoriety sistemi oyuna farklı bir tat katmıştır.

Oyunda Notoriety dediğimiz şey tanınmışlık puanı şeklinde düşünebilirsiniz. Tanınmışlık puanınız ne kadar yüksek olursa bir sonra zindana girerken yanınıza alacağınız malzemelerin kalitesi de bir o kadar artmış olacaktır. Notoriety oyuncuları bir parti içerisinde kalarak beraber iş yapmaya yöneltiyor, bu sayede her oyuncu başka parti arayışına da girmiyor. Bunun kötü olan tarafı nedir? Derseniz eğer partinizden bir oyuncu çıkarsa Notoriety seviyesi sıfıra iniyor. Yani buraya kadar kazanmış olduğunuz puanların tamamı çöp oluyor diyebiliriz.

Grafikler ve Parlaklık

Oyun içerisindeki grafikler iki boyutlu olarak tasarlanmış, bu da oyuncunun gözüne daha tatlı gelebiliyor. Yeterince parlatılmış ve sıcak renk paketlerinden oluşuyor. Oyunda kasabaya girdiğinizde sıcak renkler gözünüze çarparken zindana girdiğinizde karanlık bir ortam da sizi bekliyor. Yani her şey güllük güvenlik iken bir anda her şey karanlık ve gotik bir havaya dönüşebiliyor.

Sesler ve Oynanabilirlik

Oyun içerisindeki sesler ve konuşmalar gayet iyi, ancak bir süre sonrasında her şeyin tekrar etmesi sizi sıkıntıya sokabiliyor. Örneğin büyücü için mana toplarken karakterlerin devamlı aynı şeyi söylemesi bir süre sonra oyun içerisinde sizinde sıkılmanıza neden olabiliyor. Neticede oyun müziklerinden tutun da görsellerine ve renklerine kadar oldukça iyi tasarlanmış. Oynamadan adını duyduğunuzda kalitesiz bir oyun aklınıza gelecek olsa da bunu bir daha düşünmenizde fayda vardır.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası