Reklam

Reklam

biomutant

Biomutant İnceleme

Biomutant başlatırken, muhtemelen oyunun fragmanında görmüş olacağınız bir ara sahneyle karşılaştınız. Küçük, cesur kemirgen şeyinizin, karakterinizin duvardaki bir deliğe atlamasıyla biten bir yüzleşmede devasa bir canavara karşı karşıya geldiğini görüyorsunuz. Bunun dışında, bu aslında senin karakterin değil; Daha sonra oynaması için kendi tüylü küçük dostunu yapma şansına sahip olacaksın.

Biomutant şakasını fark edeceğiniz ilk nokta budur. Bunu aşağılayıcı bir şekilde de kastetmiyorum; sadece oyunun kapsamının ne kadar büyük olduğunu gösteren büyüleyici bir tam olarak orada olmayanlık seviyesi var. Aynı zamanda, Biomutant’ın dev bir AAA başlığı değil, çok daha küçük bir ekip tarafından yapılmış olduğu hatırlatılıyor. Her şey için kullanılan standart bir modeli ima eden dünya ile etkileşimde küçük tuhaflıklar vardır, ancak muhtemelen sizinki değildir. (Muhtemelen) derpy görünümlü kahramanınızı yaptıktan ve istatistiklerini ve sınıfını seçtikten sonra, bu açılış sahnesini tekrar oynayacaksınız, ancak bu sefer öğretici olarak.

Tüm bunlara yumruk atacak, tekmeleyecek, kesecek, ateş edecek, büyü yapacak ve keseceksiniz ve mekaniklerle hafifçe yüzen bir kafa, akılda tutulması gereken farklı beceri noktaları ile çıkacak ve sonra Biomutant’ın muazzam ve inanılmaz derecede güzel dünyası.

biomutant

Dünyanın kendisi, Biomutant’ın en önemli noktasıdır. Geniş açık ovalar, yoğun radyoaktif ormanlar, tozlu dağlar, kurak çöller, petrolle kaplı alanlar ve temelde aklınıza gelebilecek her şey var. Tüm bunlara bakmak çarpıcı ve kendinizi yan görevler ve neredeyse sürekli keşfedilecek yerlerle dikkatinizin dağıldığını göreceksiniz.

Ne yazık ki, yan görevler eşya toplamaktan veya belirli yaratıkları öldürmekten başka bir şey olma eğiliminde değil, ancak kontrol listelerini tamamlamaktan hoşlanıyorsanız bir kaşınmaya neden olacaktır.

Elbette, kavga Biomutant’ın büyük bir parçası, beklediğiniz gibi, bu yüzden çok şey yapıyor olacaksınız. Çatışma, kolayca bir karakter aksiyon oyunu gibi görünse de, gerçek şu ki, o kadar iyi ayarlanmış değil. Bunun yerine, hangi sınıfı seçerseniz seçin, her şeye vurmak yerine, hatta büyülü yeteneklerinizi kullanmak yerine muhtemelen her şeye ateş edeceksiniz. Sorun değil, ancak burada ve oradaki tuhaf havalı hareketin dışında, savaş düz ve sönük geliyor.

biomutant tanıtım videosu

Dünyayı keşfettikçe ve hikayeyi ilerlettikçe, karşılaştığınız insanlara yardım etmek veya onları engellemenin yanı sıra, kararlarınıza dayanarak dünyayı kurtarmaya veya ölüme mahkum etmeye karar vereceksiniz, bu da uyumunuzu belirleyecektir. Sizi onları takip etmeye ikna etmeye çalışırken önünüzde tartışırken iyi ve kötü vicdanınızı izlemek eğlencelidir ve farklı ahlaki kararların verilmesi için tekrar oynanabilirlik için yer vardır, ancak oyunu bir kez oynadıktan sonra, içine atlamaya mecbur kalmadım. Yeni oyun artı bu şeylerin ne kadar fark yarattığını keşfetmek için.

Biomutant’ın diğer öne çıkan özelliği, tanıştığınız, hepsi kendi saçmalık versiyonlarında konuşan ve size bir anlatıcı aracılığıyla iletilen karakterlerdir. Aslında anlatıcıyı çok beğeniyorum; Hikayemin versiyonunda oldukça umutluydular ve sanki küçük bir çocuğu dünyayı öğrenmeye ve iyilik yapmaya zorlar gibi, gece ile gündüz arasındaki değişim veya etrafımda olup bitenler hakkında yorum yapmak için çok zaman harcadılar. . Ancak. önemli anların dışındaki yolculuğunuzla ilgili yorumlarını geri çevirme seçeneği de var ve bence pek çok insan bunu kullanacak.

biomutant

Bu aslında Biomutant’ın büyük bir kısmının göstergesidir. Yapılması gereken çok fazla zanaat, yükseltme ve değişiklik olsa da, istemiyorsanız bunlarla gerçekten ilgilenmenize gerek yok. Biomutant deneyiminin insanları iki ana kampa ayıracağını düşünüyorum. İlki, benim gibi yaptıklarından zevk alan ve yapmaya çalıştığı şeye saygı duyan, ancak ona aşık olmayan insanlardan oluşacak. İkinci kamp ise zorluğu kolaya çeviren ve sadece yeni bir dünyada var olmak isteyen insanlar olacak ve bence bu insanlar güzel ortamı sayesinde oyundan çok memnun kalacaklar ve çok sayıda sistem.

Ancak ben bu kampta değilim. Biomutant’la geçirdiğim zamandan kesinlikle keyif alsam da, diğer ucundan çıkan biraz sönük hissettim. Biomutant dünyasını dolaşmak bir zevkti ve neredeyse Wild of the Wild kalitesi vardı, önümdeki tepede ne olduğunu veya köşede ne olduğunu görmek için aynı dürtü. Bununla birlikte, dövüşün oyunun bu kadar büyük bir bölümünü oynadığı göz önüne alındığında, oldukça orta doğası, dövüşleri keyif alacak bir şeyden çok rahatsızlık hissi veriyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası