Bilgisayar Oyunu Severler İçin Fantezi Rpg Türünde Mutlaka Oynanması Gereken Oyunlar

tarafından
121
Bilgisayar Oyunu Severler İçin Fantezi Rpg Türünde Mutlaka Oynanması Gereken Oyunlar

Birbirinden eşsiz hikaye ve oynanışlara sahip oyunlardan oluşan hoş bir liste hazırladık sizlere…

Elder Scrolls

Bethesda Game Studios tarafından 1992’den beridir çıkarılan beş oyunluk seridir. Her biri aynı dünyanın farklı bölgelerinde geçmektedir. Çıkan her oyun geçtiği bölgenin adıyla anılmaktadır. Oyunda görünüşünden özelliklerine kadar herşeyine karar verip yönetebildiğimiz bir karakterle Elder Scroll denen kutsal tomarları bulmaya ve verilen görevleri tamamlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çıkan son oyun olan The Elder Scrolls: Skyrim’in birde internetten oynanan online versiyonu bulunmaktadır.

Witcher

CD Project RED tarafından üretilen 3 oyunluk seridir. İlki 2007, ikincisi 2011 ve son olarak üçüncü oyun 2015 yılında çıkmıştır. Oyunda Rivialı Geralt isimli bir büyücüyü kontrol ederek efsanevi bir dünyada verilen görevleri yapmaya çalışıyoruz.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Big Huge Games ve 38 Studios tarafından üretilip EA Games tarafından 2012 de satışa sunulan oyundur.

Diablo

Blizzard tarafından ilk oyunu 1996 da çıkarılan seridir. Serinin şuanda üç oyunu bulunmaktadır. Diablo Cennet ve Cehennem arasındaki ütopik bir savaş olan “Günah Savaşı” ve bu savaşın bir tarafı olan cehennemdeki olayların dünyaya sıçraması ile ilgili olayları anlatmaktadır. Biz ise bu savaşta ırkımızı seçip şeytanlara karşı dünyayı savunmaktayız.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Monolith Productions tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayımcılığı yapılan oyunudur. Hikayesi Orta dünya’da geçmekte ve biz Talion isimli bir Ranger’ı yönetmekteyiz. oyun 2014 de piyasaya sürülmüştür.

Dark Souls

From Software tarafından üretilen oyundur. Demon’s Souls ile başlayıp Dark Souls 1,2,3 şeklinde devam etmektedir. Son oyun 2016 da piyasaya sürülmüştür. Not: Oyanayan bir çok kişi oyunun zorluk derecesi değiştirilemediği için oyun süresince yüzlerce defa ölmektedir. Sinirleri yıpratan bir oyun olduğuna dair yorumlar vardır.

Dragons Dogma

Capcom tarafından 2012 de piyasaya sürülen oyundur. Açık dünyada kendi oluşturduğumuz bir karakteri yönlendirmekteyiz.

Fable

Lion Head Studios tarafından geliştirilip Microsoft tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen oyun serisidir. oyun The Elder Scrolls ve The Lord of the Rings gibi geleneksel fantastik bir orta dünyada geçmektedir.

Dragon Age

Bioware tarafından geliştirilip EA Games tarafından 2008 de piyasaya sürülen oyun serisidir.

Risen

Piranha Bytes ve Deep Silver tarafından yayınlanan oyundur. oyun dünyası değişik yaratıkların yaşadığı volkanik bir adadır.

Dungeon Siege

Gas Powered Games tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından satışa sunulan oyun serisidir. Oynanış özellikleri Diablo serisine benzemektedir.

Bir önceki yazımız olan Bazı oyunları oynarken neden midemiz bulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.