Battlefield 5

Battlefield 5

Oyuncular tarafından en fazla merak konusu olan ve heyecanla beklenen Battlefield 5 sonunda çıktı. Oyunu daha önce hiç oynamamış olanlar için kısaca açıklayalım; Battlefield 5, oyuncuları 2. Dünya Savaşı’nın ilk günlerine götüren bir oyundur. Oyunda harika görsellik ve sunduğu atmosfer ile bunu çok iyi bir şekilde başarmış diyebiliriz.

Savaşların ne denli kötü, acımasız olduğunu ve savaş psikolojisinin nasıl bir durum olduğunu bizlere göstermeye çalışıyor. Oyun bunu bizlere FPS olarak sunmaktadır. Oyuna başladığınız anda sizi alıp hemen savaşın olduğu yere götürüyor ve sizde oyunu görmüş oluyorsunuz. Oyunculara öğretici olmasının yanı sıra savaş duygularını da yaşatmayı başarmış durumda…

Battlefield 5

Battlefield 5, oyuna başladığınızda sizleri direkt olarak War Stories modunun hikayesi My Country Calling adındaki hikâyeye gitmenizi sağlıyor. Oyun bizlere sunduğu hikaye ile 1942 senesinin Kuzey Afrika’sına yolculuğa başlıyoruz. Bir diğer hikâye olan Nordlys ile 1943 yılının Norveç’ine ve son olarak Tiralleur adındaki hikâye ile de 1944 yılının Provence adındaki yere gitmiş oluyoruz. Daha sonradan oyuna eklenecek olan The Last Tiger adındaki hikâye de sizleri bekliyor olacak.

Oyunun çıkışında toplam 4 tane War Stories hikayesinin olacağı ve 1 tane hikâyenin de daha sonra ekleneceği açıklanmıştı.

Battlefield 5 Oynanışı

Oyun, çoklu oyuncu modu ile daha çok ön planda yer alıyor. Oyuna 32 oyuncu sayısı ile başladıktan sonra 64 oyuncuya kadar sizlere oyuncu desteği sunuyor. Conquest adındaki çok oyuncu modu, takımınızın 64 kişiye dek destek vermesi ve haritada bulunan anahtar yerlerini keşfetmenizi istiyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası