Battlefield 5 İnceleme

tarafından
482
Battlefield 5 İnceleme

İlk olarak Battlefield 5 İnceleme hakkında hiçbir şey bilmeyenler için konusundan bahsetmek gerek. Battlefield 5, 2. Dünya Savaşı’nı yaşatıyor oyuncularına. Daha çok multi oyun olarak akıllarda yer edinse de War Stories modu sayesinde oyuncularına muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Aynı zamanda savaşın tüm çirkin yanlarını ele alıyor. Battlefield 5 İnceleme

Battlefield’a başladığınız andan itibaren kendinizi hikâyenin ortasında buluyorsunuz. Aslında bu War Country Calling hikayesi. Battlefield ilk etapta 4 adet War Stories hikayesi ile karşımıza çıktı. Daha sonradan eklenen 1 hikâye ile birlikte toplam 5 War Stories hikayesine sahip. War Stories modunda da 3 farklı hikâye daha yer alıyor. Under No Flag ile 1942 senesinin Kuzey Afrika’sına yolculuk yapıyorsunuz. Nordlys’de ise 1943 senesinin Norveç’ini yaşıyorsunuz. Son olarak Tiralleur hikayesinde ise 1944 senesinin Provence’ine sizi götürüyor.

Battlefield 5 İnceleme İyi ve Kötü Yanları

Her oyunda olduğu gibi Battlefield oyununda da birtakım hatalar mevcut. Ölen askerler yerin altına girip sıkışabiliyor. Bu gibi basit hatalar elbette ileride giderilebilir. Yapay zekâ bakımından da eksiklikler göze çarpmıyor değil. Örneğin savaş alanında bağıra bağıra şarkı söylerken düşman askerler sizi görmeyebiliyor.

Battlefield oyunu hikâye anlamında oyuncularına çok şey sunuyor. Karakterler ve görüntüler en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve tasarlanmış. Battlefield’in en güzel ve en takdir edilesi yanı ise görüntü kalitesinin mükemmel olmasına karşılık bilgisayarınızda çok ciddi bir sistem olmasına ihtiyaç duymuyor.

Diğer oyun inceleme yazılarımıza bakmak için buraya tıklayınız.

Oyunu uygun fiyata onlinealisveris.com’dan almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ucuz oyun, epin nasıl alınır? konumuzu incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hitman 2 İnceleme başlıklı makalemizde hitman 2 inceleme ve hitman 2 rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.